TESK Başkanı'ndan emekli maaşlarına 'zam' çağrısı TESK Başkanı'ndan emekli maaşlarına 'zam' çağrısı

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'te; Zagreb Türk Büyükelçisi olarak görev yapan Ordulu Yavuz Selim Kıran, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan atama emri ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığı görevine atandı. 

Atama emrinin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından sosyal medya hesabı X'ten açıklamalarda bulunan Kıran, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı olarak atanmam vesilesiyle şahsımı bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş'a şükranlarımı arz ediyorum. Allah bizi milletimize mahcup etmesin" ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımıza Bakan Yardımcısı olarak atanan Zagreb Büyükelçimiz Sayın Yavuz Selim Kıran'ı tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. 

Bakan Özdemir Göktaş'ın paylaşımına karşılık olarak da Kıran, "Sn Bakanım, bizleri onurlandıran güveninize layık olabilmek için riyasetinizde 'Güçlü Birey, Güçlü Aile, Güçlü Türkiye' vizyonu doğrultusunda var gücümüzle çalışacağız" yanıtını verdi.   

Editör: Haber Merkezi