Ordu'ya beklenen kar geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7 Ocak Pazar gününden itibaren Balkanlar üzerinden soğuk ve yağışlı havanın yurda gireceğini açıkladı. 

Bayram boyunca Karadeniz'de sağanak yağış bekleniyor Bayram boyunca Karadeniz'de sağanak yağış bekleniyor

Buna göre ilk etapta yurdun batı ve kuzeybatı bölgelerinde etkisini gösterecek olan soğuk ve yağışlı hava tüm yurtta etkisini gösterecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada, "10 Ocak 2024 Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte ülkemizin Güney ve Batı kıyı kesimlerinde yağmur, kıyı kesimler hariç iç ve Batı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklenen yağışların Güney ve Batı kesimler ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz'te yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor" ifadeleri kullanıldı.

HAVA SICAKLIKLARI ANİDEN DÜŞECEK

Halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları 10 Ocak Çarşamba gününden itibaren de Kuzeybatı kesimlerden başlamak üzere hafta boyunca hızlı ve ani düşüşle mevsim normallerinin altına düşecek. Meteoroloji'nin açıklamasında, "Rüzgarın Pazar ve Pazartesi günleri batı ve iç bölgelerde Güney ve Batı yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Soğuk ve yağışlı havanın meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

Editör: Haber Merkezi