Herkes onu merak ediyor! Ne olacak?

CUMHURİYET Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı, CHP Ordu Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un da katıldığı 'adalet yürüyüşü'nün 20'nci gününde, herkes sonu merak ediyor. Ne olacak?

Herkes onu merak ediyor! Ne olacak?
ORDU - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı 'adalet yürüyüşü'nde merak edilen sadece iki konu var. Birincisi, Kılıçdaroğlu bu yürüyüşte kaç kilo kaybetti ve yürüyüşün sonunda ne olacak?

Basında 20 günün sonunda CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun yaklaşık 5 kilo kaybetmiş olabileceği yazıyor ancak ikinci sorunun cevabı ise hala merak ediliyor. Üstelik, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, "Adalet Yürüşüyü'müz tüm azmi ve inancıyla devam edecek! Biz eşitlik, hukuk, hak ve adalet istiyoruz! Hiç yılmadık, yılmayacağız da. Genel Başkanımızın 'adalet' yürüyüşünde arkasında olacağız! Geliyoruz İstanbul. 20.günden selam olsun" twitini paylaşınca meraklar iki kat daha arttı. 

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamada, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun politikalarında terör örgütlerine bir yakınlık vardır. Özüne, detayına indiğinizde bunu görürsünüz." dedi.

Marjinal grupların devreye girmeye başladığını dile getiren Canikli, "Gezi olaylarında sokakları terörize eden marjinal ve terör örgütleriyle çok yakından bağlantılı kesime inanılmaz destek verdiğini biliyoruz. CHP'li yetkililerin onlarla birlikte taş atmak dahil güvenlik güçlerine karşı durduğu görüntüleri hepiniz hatırlayın. CHP milletvekillerinin öldürülen teröristlerin cenazelerinde nasıl göz yaşı döktüğü, ağıt yaktıkları herkes tarafından biliniyor. 17-25 Aralık hadiselerinde Sayın Kılıçdaroğlu birtakım tapeleri grup toplantısında Meclis'te yayınlandı. Bu tapeleri doğrudan FETÖ verdi, çünkü onlar üretmişti, onlar montajlamıştı." 

Peki, CHP heyeti İstanbul'a ulaştığında ne olacak? İşte bu sorunun cevabı, yürüyüş tamamlandığında ortaya çıkacak. 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER