Ordu'da her 3 kişiden biri ehliyet sahibi

ORDU Valisi Seddar Yavuz, her yıl 2 ve 8 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Karayolları Trafik Haftası için düzenlenen etkinlikte açıklamalarda bulundu. Vali Yavuz, 139 bin 570 motorlu taşıtın bulunduğu Ordu'da, 226 bin 920 sürücü bulunduğunu söyledi. Bu rakam Ordu'nun nüfusuna göre yaklaşık her 3 kişiden 1'inde ehliyet olduğunu ortaya koydu.

Ordu'da her 3 kişiden biri ehliyet sahibi

Karayolları Trafik Haftası etkinliklerine katılmak için beraberinde İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albal Tolunay Başer ve Gülyalı Kaymakamı Burhanettin Yavaş ile birlikte Gülyalı'daki kontrol noktasına giden Vali Yavuz, sürücülere ve yolculara trafikte uyulması gereken kuralları hatırlattı, çeşitli el broşürü ve maske dağıtımı yaptı. 

Amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Vali Yavuz, "İlimizde bugün itibariyle 139.570 motorlu taşıt ve 226.920 sürücü belgesi bulunuyor" dedi. Bu rakam, 2019 yılı TÜİK verilerine göre 771 bin 932 kişilik nüfusa sahip Ordu'da yaklaşık her 3 kişiden birinin sürücü ehliyetine sahip olduğunu ortaya çıkardı. 

Vali Yavuz ayrıca Ordu'da bir önceki yılın aynı dönemine oranla Ordu'da trafik kazalarında yüzde 3 oranında azalma olduğunu da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 02:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER