İstanbul'da oto tamircileri coştu!

İSTANBUL'da hayatı felç eden dolu yağışı, insanlara ikinci felci oto sanayide yaşatmaya başladı. Dolunun büyük hasar verdiği araçlarda, tamirciler dolu zararı her bir gamzenin tamiri için yani oluşan eziklikleri düzeltmek için 100 TL talep ediyor.

İstanbul'da oto tamircileri coştu!
ORDU - İster İstanbul'da yaşayın, ister İstanbul'da o anda konuk olarak bulunun. Eğer aracınızla trafikte hayatı felç eden o dolu yağışına yakalandıysanız, yandınız.

Gazete Habertürk'te Hasan Örnekoğlu'nun haberine göre İstanbul'da önceki akşam saatlerinde başlayan dolu yağışı sonrası araçlarda oluşan maddi hasarlar, oto sanayi ve araç servislerinde uzun kuyruklara sebep oldu. Özellikle dolu yağışı sonrası araçlarının kaportalarında oluşan gamzeler, yani ezikler araç sahiplerinin de başına bela oldu. Çünkü tamircilerin fırsat bildiği doğal afet sonrası araç sahiplerinden her bir gamze için 100 TL isteniyor. Ceviz büyüklüğündeki dolunun verdiği hasarlar, bazı araçlarda 5 ila 10 bin lira arasında değişen fiyatlarla düzeltiliyor. 

"KASKO DA FAYDA ETMİYOR"

Aracınız kaskoluysa dahi faydası yok, çünkü doğal afet zararını rücu edemeyen sigorta şirketleri, otomobildeki hasarı yaptırıyor ancak kaskonun hasarsızlık indirimini bozuyor. Böylece zararın tazmini de, araç sahiplerinden tahsil ediliyor. 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER