Türkiye genelinde 81 ilde 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı'nın birinci dönemi tamamlandı. Okullarda karne heyecanı yaşandı.

190124_1f_karne

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilerin karne heyecanını Ankara Sincan Şehit Ahmet Gözütok İlkokulu'nda ortak oldu. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Bakan Tekin, "Bugün ülkemizin 81 ilinde karne sevinci var. Çocuklarımız bu beş ayda çok çalıştılar, yoğun bir tempo içindeydiler. Her biri gözbebeğimiz olan evlatlarımıza, onların eğitim öğretimini emanet ettiğimiz kıymetli öğretmenlerimize ve velilerimize güzel bir tatil diliyorum. Çocuklarımızla nitelikli vakit geçirelim, onlar için en güzel örneğin kendimiz olduğunu unutmayalım" ifadelerini kullandı. 

VALİ EROL VE BAŞKAN GÜLER YEŞİLYURT AHMET KARLIBEL İLK VE ORTAOKULU'NDAYDI

Ordu Valisi Muammer Erol ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler ise öğrencilerin karne heyecanına Altınordu ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi'ndeki Yeşilyurt Ahmet Karlıbel İlkokulu-Ortaokulu'nda ortak oldu. Burada gerçekleştirilen karne dağıtım törenine Vali Erol ve Başkan Güler'in yanı sıra Ordu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Orhan Baş, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Mehmet Vargeloğlu, Askerlik Şubesi Başkanı Kıdemli Başçavuş Gökhan Ayhan, İlçe Milli Eğitim Müdür Onur Bekyürek, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

190124_1e_karne

Vali Erol, Başkan Güler ve beraberindeki protokol üyeleri  1/A ve 1/B sınıfı öğrencilerine karnelerini dağıttı. Vali Erol, "İlkokula yeni başlamış çocuklarımızın dinlenme günü. Biz de onlar için önemli olan bugünde onların karne sevincini paylaşmak için, çocukların sevincine ortak olmak için buradayız. İnşallah önümüzdeki 15 günde de çocuklar evde aileleriyle birlikte mutlu tatil geçireceğini umuyorum ve diliyorum" diye konuştu.

190124_1d_karne

Kar yağışı 5 il 2 ilçede okulları tatil ettirdi Kar yağışı 5 il 2 ilçede okulları tatil ettirdi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler de yaptığı açıklamada öğretmen ve öğrencilere iyi tatiller dileyerek, "Eski günler aklımıza geldi. Tebrik ediyoruz, kutluyoruz. Şimdi güzel bir tatil yapsınlar, dinlensinler. Ondan sonra Türkiye yüzyılına ve Ordu'yu da hazırlayalım" diyerek, sözlerini tamamladı. 

190124_1c_karne

190124_1b_karne

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU