İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Rıdvan Yalçın beraberinde İYİ Parti Ordu İl Başkanı Melikşah Murat Genç ve partililerle birlikte basın toplantısı düzenledi. 

Toplantıda açıklamalarda bulunan Yalçın, "İYİ Parti'nin yerel seçimlerde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, eski Ordu ve İstanbul Milletvekili, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin Kurucu Belediye Başkanı Sayın Enver Yılmaz olacaktır. Bizler İYİ Partisi ailesi olarak Enver Bey'i aday göstermekten onur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

"TÜRK BAYRAĞI ROZETİ TAKACAK"
"BÜYÜK ORDU İTTİFAKI" DEDİ

İYİ Partili Yalçın, Enver Yılmaz'ın seçim çalışmalarına start vereceği gün ceketinin yakasına Türk Bayrağı rozeti takacaklarını da açıkladı. Yalçın, "Özellikle bilinmesini isterim ki biz Enver Yılmaz Bey'in yakasına sadece kuru bir parti logosu değil, büyük Türk Milleti'nin şanlı Türk bayrağını takacağız. Hangi parti olursa olsun, hangi ilçeden, beldeden, köyden olursa olsun ben bütün Ordu seçmenini, Ordu halkını 'Büyük Ordu İttifakı' altında Sayın Enver Yılmaz'a destek vermeye çağırıyorum, davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Melikşah Murat Genç de yaptığı açıklamada, "Eski Vekilimiz, Kurucu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz'a da bu çağrılara, halkın teveccühüne karşı olumlu cevap verdiği için teşekkür edelim. Şehrimize hayırlı olmasını temenni edelim" ifadelerini kullandı. 

Cemal Enginyurt'tan 'telefonlarımız dinleniyor mu' sorusu Cemal Enginyurt'tan 'telefonlarımız dinleniyor mu' sorusu

20 OCAK CUMARTESİ GÜNÜ SEÇİM STARTI VERİLECEK

Öte yandan İYİ Parti'nin Ordu'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için 20 Ocak 2024 Cumartesi günü Ordu'ya gelecek olan Enver Yılmaz ile birlikte seçim startını vereceği öğrenildi. Yılmaz için karşılama töreni de düzenlenecek. Aynı zamanda Ordulu olan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'nun da Ordu'ya gelebileceği konuşuluyor.

Editör: Haber Merkezi