Onlar birer kültür elçisi!

AVRUPA Birliği'nin 'Hayat Boyu Öğrenme Programı' çerçevesinde Ordu'ya gelen yabancı öğretmen ve öğrenciler, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş'ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten memnun kaldığını söyleyen Tekintaş, "Siz değerli konuklarımızı birer kültür elçisi olarak görüyorum." dedi.

Onlar birer kültür elçisi!
ORDU - Aralarında İtalya, Polonya, Fransa, Yunanistan'ın da olduğu değişik ülkelerden Ordu'ya gelen okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir heyet, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş'tan Altınordu hakkında bilgi aldılar. Ordu'nun çok güzel bir şehir olduğunu ifade eden yabancı konuklar, doğası ve tarihi yapısı ile Altınordu'nun birçok Avrupa ülkesinin şehirlerinden daha modern bir ilçe olduğunu söylediler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu'nun tarihi ve doğası ile vazgeçilmez bir şehir olduğunu ve bu güzel doğayı ve yapıyı korumak için Altınordu Belediyesi olarak çok hassas olduklarını ifade etti. Tekintaş, "Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme programı çerçevesinde ilçemize gelen siz değerli konuklarımızı birer kültür elçisi olarak görüyorum. Altınordu ilçemizin doğası ve tarihi yapısının Avrupalı konuklarımıza yaşatılması açısından da önemli bir fırsattır. Yapmış olduğunuz bu ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 01:10

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER