Buckingham Sarayı, Kral Charles'a kanser teşhisi konulduğunu söyledi. İngiliz yayın kuruluşu BBC'den Kraliyet muhabiri Sean Coughlan, kanserin türünün açıklanmadığını; Dünya basınında konuşulduğu gibi prostat kanseri değil, ancak prostat büyümesine yönelik başlanılan tedavi sırasında teşhisin konulduğunu açıkladı.

Dünyada sıcaklık yeniden rekor kırdı Dünyada sıcaklık yeniden rekor kırdı

Buckingham Sarayı, Kral'ın tedavisine bugünden itibaren başlandığını ve 'düzenli kontrol' altında tutulduğunu açıkladı. Kral Charles'ın tedavi süresince de kamu görevlerinin ertelendiği belirtildi. 

Windsor Hanedan soyundan gelen annesi Kraliçe II.Elisabeth'in 70 yıllık taht saltanatının ardından 8 Eylül 2022'de İngiltere Kraliyet tahtına oturan Charles Philip Arthur George yani Kral III.Charles'ın kanser evresi ve seyri hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.   

PRENS HARRY ZİYARETİNE GELECEK

31 Ağustos 1997 yılında Paris'te hala tartışmaları süren bir trafik kazasında hayatını kaybeden İngiltere'nin unutulmayan ismi Prenses Diana'nın oğlu olan Prens Harry'nin önümüzdeki günlerde babasını ziyaret edeceği bilgisi paylaşıldı. 

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU