Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke gündemi ve uluslararası diplomasi çalışmalarını anlattıktan sonra 31 Mart Mahalli Seçimleri'ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın son cümleleri ise Türkiye'de önemli bir kesimin beklediği 'emekli maaşları'na ilişkin cümleler oldu.

"ENFLASYONU DÜŞÜRME BAŞARISINI SERGİLEYECEĞİZ"

Yerel Seçimlere 26 gün kala enfyasyonla mücadelede henüz istenilen seviyelere gelinemediğini dile getiren Erdoğan, "Kararlıyız. Daha önce ülkemizi enflasyondan nasıl kurtardıysak, inşallah bu defa da aynı başarıyı sergileyeceğiz. Enflasyon beklentilerinin giderek düşmesi, mücadelemize olan inancın işaretidir"

Uzmanlardan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine kötü haber! Uzmanlardan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine kötü haber!

040324 3 B

"YAŞANAN SIKINTILARIN FARKINDAYIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"En düşük emekli maaşını 66 liradan, 10 bin liraya, nereden nereye. Asgari ücreti 184 liradan, 17 bin liraya, engelli maaşını 25 liradan yaklaşık 4 bin liraya çıkarmış, her alanda milletimizin refah seviyesini katlayarak yükseltmiş bir Hükümet olarak, çalışanlarımızın ve emeklilerimizin bugünkü sıkıntılarına gözlerimizi kapamamız mümkün mü? Elbette yaşanan sıkıntıların farkındayız. Geçtiğimiz günlerde emekli maaşlarına şu kadar zam yapacağız diyen muhalefetin nasıl boş konuştuğunu örnekleriyle anlattım." 

"ÇALIŞANLARIMIZIN VE EMEKLİLERİMİZİN GELİRLERİNİ ARTTIRACAĞIZ"

"Sözü edilen artışları ülkenin tüm yatırımlarını durdursak, eğitim veya sağlık harcamalarının tamamını buraya aktarsak, kamu görevlilerine maaş vermesek bile karşılayamıyoruz. Bu demek değildir ki, çalışanlarımızı ve emeklilerimizi hayat pahalılığının pençesine terk edeceğiz. Tam tersine enflasyonu yenerek, büyümeyi sürdürerek, milli gelirimizi arttırarak, devletimizi güçlendirerek her meselemizi çözdüğümüz gibi çalışanlarımızın ve emeklilerimizin gelirlerini de arttıracağız. Türkiye yüzyılının emektarları başta olmak üzere hiçbir insanımızı darda bırakmayacak, göz göre göre sıkıntı çekmesine müsade etmeyeceğiz. Milletimizden bize güvenmeyi, inanmayı sürdürmesini, destek ve dualarını bizden esirgememesini özellikle istirham ediyorum." 

Editör: Haber Merkezi