Süper Lig'de 7 sezon boyunca yönettiği 88 maçın yanı sıra UEFA Avrupa Ligi'nde de maçlar yöneten FİFA kokartlı eski milli hakem Ali Aydın, MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor müsabakasında yaşanan olaylara ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 

121223_9c_ali_aydın

Hakemlik yaptığı yıllarda da sporda şiddete en fazla ses çıkaran isimlerden biri olan Aydın, Halil Umut Meler'in yardımcıları Mustafa Emre Eyisoy ve Kerem Ersoy'o tepki gösterdi. 

Beşiktaş kupa için Trabzonspor'a hazırlanıyor Beşiktaş kupa için Trabzonspor'a hazırlanıyor

121223_9d_ali_aydın

Müsabaka görüntülerinden bir kısmını sosyal medya hesabında paylaşan ve MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca'nın orta hakem Halil Umut Meler'e saldırdığı anda yardımcı hakemlerin Meler'i yalnız bırakarak kaçtığı anlara vurgu yapan Ali Aydın, "Ekip ruhu içinde yardımcı hakemler olarak 'kaçmak' yerine keşke bir yumrukta siz yeme cesaretini gösterseydiniz" diyerek tepki gösterdi. 

121223_9b_ali_aydın

FİFA BAŞKANI INFANTİNO DA TEPKİ GÖSTERDİ

Öte yandan Türkiye'de yaşanan utanç gecesi Dünya basınında da geniş yer buldu. FIFA Başkanı Gianni Infantino, yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu belirtti, "Saha içi veya dışında, futbolda, şiddete yer yoktur. Süper Lig'de MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçı sonrası yaşananlar, kabul edilemez. Bu tür eylemlerin, sporda ve toplumda yeri yoktur." ifadelerini kullandı.

121223_9e_ali_aydın

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU