İYİ Parti'den istifa eden Bağımsız Ankara Milletvekili Adnan Beker'in aynı partide milletvekili olduğu dönemde "Tayyip Bey'e oy verdim" demesi siyaset dünyasında 'itiraf' olarak gündeme oturdu.

121223_8b_cemal_enginyurt

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt da, Beker'in bu açıklamalarına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabı X'te paylaşımda bulunan Enginyurt, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 'Sırtımdan hançerlendim' dediğinde laf peşinde koşanlar. İyi Parti'den 14 Mayıs'ta milletvekili seçilen Adnan Beker "Cumhurbaşkanı oyumu Erdoğan'a verdim" deyince ne hissettiniz? Kemal Kılıçdaroğlu sadece hançer yememiş, kahpeliğin en acısını yaşamış" ifadelerini kullandı. 

Ordu Milletvekili Özer Bakan Koca'dan 'Ordu' için söz aldı Ordu Milletvekili Özer Bakan Koca'dan 'Ordu' için söz aldı
  • "BAŞKA ADAY YOK Kİ, TAYYİP BEY'E OY VERDİM"

Tv100'de yayınlanan "Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı" programına katılan Bağımsız Ankara Milletvekili Adnan Beker, canlı yayında  "Oy verdiniz mi Kemal Bey'e?" sorusuna, "Oy vermedim, vermeyeceğim. Oy da istemedim" ifadelerini kullanmış, programdaki gazetecilerin "Tayyip Bey'e mi oy verdiniz?" sorusuna ise "Başka bir aday yok ki? Tayyip Bey'e oy verdim" yanıtını vermişti.

Editör: Haber Merkezi