Türkiye Voleybol Federasyonu Axa Sigorta Efeler Ligi'nde Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor Çanakkale temsilcisi Bigadiç Belediyespor ile karşılaştı.  

Ünye Kapalı Spor Salonu'ndaki müsabakayı Yasin Okumuş ve Sema Sert Kayıkçı yönetti. Bigadiç Belediyespor oyuna Eren (6), Murat (20), Keyvin (12), Taha (5), Tayeb (99) ve Vefa (2) ilk altısıyla başladı. Libero pozisyonunda ise Salih (15) yer aldı. 

060124_5a_akkuş_belediye

Beşiktaş kupa için Trabzonspor'a hazırlanıyor Beşiktaş kupa için Trabzonspor'a hazırlanıyor

Ordu temsilcisi Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor ise Gunter (19), Furkan (8), Georgiev (13), Enes (22), Halit (6) ve Erda (12) ilk altısıyla çıktı. Libero pozisyonunda ise Umut (11) yer aldı. 

Müsabakanın ilk servisi Bigadiç Belediyespor'dan Sefa'dan geldi. İlk sayı ise Ordu temsilcisinin oldu. Konuk ekipten Keyvin'in hücumu arka savunmadan döndü, file üstüne gelen topa Enes yükseldi, smacı blokaut ile sonuçlandı.

Bugün saat 15:00'te başlayan müsabakayı Axa Sigorta Efeler Ligi'nin Ordu temsilcisi Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, 25-20, 25-28 ve 25-14'lük skorlarla 3-0 tamamlayarak ikinci yarının ilk maçında gülen taraf oldu.

Ünye'deki karşılaşmayı Ordu Valisi Muammer Erol da salondan izlerken, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, ikinci yarının ilk galibiyetiyle ilgili olarak "Ligin ikinci yarısına galibiyetle başlıyoruz. Axa Sigorta Efeler Ligi'nde ikinci yarının ilk maçında Bigadiç Belediyespor'u 3-0 yenen Akkuş Belediyespor'umuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU