Altınordu'nun modern değişim ve dönüşümünde ilklere öncülük eden Başkan Aşkın Tören, hayata geçirdiği her kesimi, her bireyi gözeten, kollayan, destekleyen ve hayatlarını kolaylaştıran birçok sosyal belediyecilik ve sosyal sorumluluk projesiyle de daima umudun ve güvenin adresi oldu. 

Başkan Tören, Altınordu’da 8-12 Temmuz 2023 tarihlerinde yaşanan sel ve su baskınlarından işyerleri ve evleri zarar gören hemşehrilerine verdiği destek sözünü de yerine getirdi. Altınordu Belediyesince, AFAD’ın tespitleri doğrultusunda selden zarar gördüğü belirlenen 331 işyeri ve 116 konut sahibine 2 Milyon 500 Bin TL ödeme yapıldı. 

Emeklilere bayram ikramiyeleri ödenmeye başladı Emeklilere bayram ikramiyeleri ödenmeye başladı

Esnafların ve vatandaşların Banka hesaplarına yatırılan ödemeler, Başkan Tören tarafından selden zarar gören vatandaşlar için hazırlanan ve Altınordu belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilen “Tamamlayıcı Afet Sosyal Destek Paketi” kapsamında yapıldı. 

Afet Sosyal Destek Paketinden yetki ve sorumluluk bölgesi ayrımı yapılmaksızın Altınordu’da konut ve işyerleri selden zarar gören tüm esnaflar ve vatandaşlar yararlandı.

Editör: Haber Merkezi