Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Ocak'ta İstanbul Haliç Kongre Merkezi'ndeki aday tanıtım toplantısında içlerinde Ordu'nun da bulunduğu 15'i büyükşehir olmak üzere 26 belediye başkan adayını açıklamıştı. 

Bu hafta içerisinde 48 aday isminin daha açıklanması bekleniyor. Ordu'da sadece Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklanmış ve mevcut Başkan Dr.Mehmet Hilmi Güler ile yola devam kararı verilmişti. Büyükşehir Belediye Başkan adayının dışında ise Altınordu, Fatsa ve Ünye dahil diğer ilçe belediye başkan adaylarının kimler olacağı ise henüz belli olmadı. 

Başkan Güler ve Başkan Tepe ilk kez bir araya geldi Başkan Güler ve Başkan Tepe ilk kez bir araya geldi

İKİZCE, ÇAMAŞ VE GÜLYALI MHP'DE

Büyükşehir Belediyesi'nin dışında 19 ilçe belediyesi bulunan Ordu'nun 3 ilçesi İkizce, Çamaş ve Gülyalı'da AK Parti aday çıkarmayacak, Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayları yarışacak. Ordu'nun İkizce Belediye Başkan adayı Osman Kaygı, Çamaş Belediye Başkan adayı Mahmut Ayparçası ve Gülyalı Belediye Başkan adayı ise Medet Sipahi olmuştu.

İLÇE ADAYLARI 15 GÜN İÇİNDE BELLİ OLACAK 

Sabah Gazetesi'nden Fatma Göksu'nun haberine göre AK Parti'de ilçe belediye başkan adayları ile ilgili çalışmalar halen devam ediyor. İlçe belediye başkan adaylarının da Ocak ayı sonuna kadar açıklanması planlanıyor. Bu kapsamda Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Ordu, Trabzon ve ve Eskişehir gibi büyükşehir illerinin ilçe aday tanıtımlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat katılacak. 

Diğer ilçe adaylarının açıklanması ise AK Parti Genel Başkan yardımcılarının katılacağı törenle açıklanacak. 

RAMAZAN AYI BÜYÜK FIRSAT OLACAK

Türkiye'de özellikle 11 Mart 2024 ve 9 Nisan 2024 tarihleri arasında idrak edilecek olan Ramazan ayı da çok iyi değerlendirilecek. İftar ve sahur programları düzenlenecek, sabahın ilk ışıklarına kadar seçmenle bir araya gelinecek.

TRABZON ADAYI BU HAFTA AÇIKLANIYOR

Bu hafta içerisinde ise Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Malatya, Sakarya, Şanlıurfa Tekirdağ, Trabzon, Van, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bilecik, Burdur, Bolu, Çorum, Mardin, Hakkâri, Iğdır, Kırşehir, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli, Zonguldak, Gümüşhane, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Uşak ve Yozgat'ın büyükşehir belediye başkan ve il belediye başkan adayları açıklanacak.

Editör: Haber Merkezi