Karadeniz'de kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre şiddetli lodos fırtınası, Batı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile iç kesimlerde etkili olacak.

Saatteki hızı 80 ila 90 km'yi bulacak olan şiddetli lodos fırtınası, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize kıyılarında, Çorum, Amasya, Tokat, Kastamonu, Bolu ve Karabük çevrelerinde etkili olacak. 

"AĞAÇLAR DEVRİLEBİLİR, ÇATILAR UÇABİLİR"

Meteoroloji yetkilileri özellikle ulaşımda aksamalar, çatı uçmaları, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.

İşte o açıklama:

Ünye-Akkuş-Niksar Karayolu için sevindiren haber Ünye-Akkuş-Niksar Karayolu için sevindiren haber

"Yapılan son değerlendirmelere göre, bu gece saatlerinden itibaren yüksek kesimleri başta olmak üzere Trabzon, Rize, Giresun, Ordu ve Samsun çevreleri ile zamanla Sinop'un iç kesimleri, Çorum, Amasya, Tokat, Kastamonu, Bolu ve Karabük çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/saat, yüksekleri 90 km/saat) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

ORDU'DA HAVA SICAKLIĞI ARTACAK

Öte yandan Salı gününden itibaren hafta sonuna kadar hava sıcaklıklarında yeniden bir artış yaşanacak. Ordu'da 19 Ocak Cuma ve Cumartesi günleri hava sıcaklığı günden 20 derece, gece saatlerinde ise 10 ila 14 derece dolaylarında olacak.

Editör: Haber Merkezi