Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı kararla Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerleri anmak amacıyla ülke genelindeki tüm okullarda bayrak töreni öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 

Kar yağışı 5 il 2 ilçede okulları tatil ettirdi Kar yağışı 5 il 2 ilçede okulları tatil ettirdi

Minik yürekler, şehit askerlerimiz için tek yürek oldu. O anları Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yine sosyal medya hesabında paylaştı. Bakan Tekin, Ankara Altındağ'daki Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi bayrak törenine katıldı. Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulundu.

Sosyal medya hesabı X'ten açıklamalarda bulunan Bakan Tekin, "Eğitim ailesi olarak yeni bir haftaya başlarken şehitlerimiz için tek yürek olduk. Ülkemizin en büyük şehirlerinden en küçük köylerine dek şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak ve minnetimizi göstermek amacıyla bayrak töreni öncesinde 1 (bir) dakikalık saygı duruşunda bulunduk. Aziz şehitlerimiz için ülke sathındaki tüm okullarımızda olduğu gibi bizler de Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi'nde düzenlenen saygı duruşu ve bayrak törenine katılarak yüreği vatan sevgisiyle dolu evlatlarımız ile omuz omuza olduk. Şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet, makamları ali olsun. Eğitim ailemize hayırlı haftalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

  • ORDU'DAN BİR HABER YOK

Öte yandan Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ise konuya ilişkin ne bir açıklama yaptı, ne de herhangi bir paylaşımda bulundu. Vargeloğlu sadece Bakan Tekin'in sosyal medya hesabı X'teki paşlaşımlarını yeniden yayınladı.   

Editör: Haber Merkezi