Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören'in 2 bin istihdam hedefiyle başlattığı dev yatırım 'Altınordu Tekstil Park'ın tamamlanarak hizmete açılması için sıkı bir çalışma sürdürülüyor. 

Başkan Aşkın Tören, Tekstil Park inşaatının yüzde 80 seviyelerinde tamamlandığını söyledi. Altınordu ilçesine bağlı Karacaömer Mahallesi sınırlarında, Ordu-Sivas karayoluna sıfır konumuyla bir çok avantaja sahip yaklaşık 10 dönüm arsa üzerinde hızla yükselen Tekstil Park inşaatında çalışmalar son aşamaya geldi. İki etaptan oluşan projenin birinci etabının 2024 yılı Şubat ayı içerisinde hizmete alınması planlanıyor. 

İSTİHDAMDA DA AŞKIN TÖREN İMZASI 

Başkan Aşkın Tören, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çatısı altında uzun yıllar istihdam politikaları alanında üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Özelllikle Türkiye adına Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği Dönem Başkanlığı başta olmak üzere uluslararası bir çok kuruluşta da Türkiye'yi temsilen görevler üstlendi. Kadınlar, gençler, göçmenler ve diğer özel politika gerektiren gruplara yönelik ulusal ve uluslararası birçok projeyi başarı ile hayata geçiren Başkan Aşkın Tören, kamu görevinde edindiği bilgi birikim ve deneyimleriyle şehrin en önemli sosyal yönlü sorunu olan işsizliğe çözüm üretmekte de farkını ortaya koydu. 

091223_1d_aşkın_tören

Başkan Tören'in Altınordulu'lara "Bu şehirde tek bir gencimiz dahi mesleksiz kalmayacak" sözü ile başlayan istihdam odaklı proje ve yatırımlar şehirde büyük heyecan yarattı. 

Yavuz Selim Kıran Bakan Yardımcılığı'na atandı Yavuz Selim Kıran Bakan Yardımcılığı'na atandı

Altınordu Belediyesi kadınların ve gençlerin umudu haline gelen Hazır Giyim Uygulamaları Merkezi ve Mesleki Eğitim Mükemmeliyet Merkezi'ni hayata geçirdi ve mesleki altyapıların ardından 200 kişi istihdam kapasiteli tekstil atölyesini de hizmete sundu. 

091223_1c_aşkın_tören

'Tekstil Yurdu Altınordu' parolasıyla hayata geçirilen Tekstil Park inşaatının birinci etabı Şubat 2024 tarihinde tamamlanacak. Her iki etap hizmete girdiğinde yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Başkan Aşkın Tören'in girişimleriyle bakanlıklar ile müştereken yürütülen projenin birinci etabında 700 ila 1000 kişi, ikinci etabı tamamlandığında ise 2 bin kişiye iş imkânı sağlanacak.

Editör: Haber Merkezi