Yeni Ordu Stadyumu'nun tüm eksiklikleri giderildi, artık müsabakalara hazır hale getirildi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da, Yeni Ordu Stadı'nı Orduspor 1967'ye tahsis etti.

İLK RESMİ MÜSABAKA BU AKŞAM

TFF Futbol Hizmetlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik imzalı resmi yazıyla yapımı tamamlanan yeni stadyum Orduspor 1967'ye tahsis edildi. 3'ncü Lig III.Grup'ta mücadele eden ve 16 puanla ligde ikinci sırada yer alan Orduspor 1967, ilk resmi müsabakasını da bu akşam saat 19:00'da Kırıkkale Büyük Anadoluspor ile gerçekleştirecek. 

İSMİ DE BELLİ OLMUŞ OLDU

Cihan Ölmez, Ulus Çelik ve Abdülkadir Yılmazoğlu hakem üçlüsünün yöneteciği maçın adresi de TFF'nin Resmi İnternet Sitesi'nde Yeni Ordu Stadyumu olarak açıklandı. Böylece yapımı tamamlanan yeni stadyumun ismi de Yeni Ordu Stadyumu olarak tescillenmiş oldu.  

TFF Futbol Hizmetlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik imzalı 22.10.2021 tarih ve 951 sayılı 'Saha Değişikliği' başlıklı resmi yazıda, "Fikstür gereği 23.10.2021 Cumartesi günü saat 19:00'da Ordu 19 Eylül Stadı'nda oynanacak olan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği S.K.-Kırıkkale Büyük Anadolu Spor TFF 3.Lig 3.Grup müsabakası da dahil olmak üzere Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği Spor Kulübü'nün sezon sonuna kadar oynayacağı tüm iç saha müsabakaları Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanacaktır" ifadelerini kullanıldı.

Resmi yazının Spor Toto Teşkilat Başkanlıoğı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Orduspor 1967 Kulübü, ilgili kulüp başkanlıkları, Temsilci İşleri Direktörlüğü, Hakem İşleri Müdürlüğü ve ilgili TFF Bölge müdürlüklerine tebligatı da yapılırken, aynı yazı Ordu Valiliği ve Ordu İl Emniyet Müdürlüğü'ne bilgi amaçlı arz edildi. 

STADYUM TAMAM ŞİMDİ SIRA TESİSLERDE

Spor kamuoyunda çokça konuşulan bu konunun açıklağa kavuşturulmasından sonra şimdi gözler Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne ait Turnasuyu Spor Kompleksi'ne çevrildi. Taraftarlar, Turnasuyu'nda bulunan bu kompleksin de Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Orduspor 1967 Kulübü'ne tahsis edileceği günü bekliyor.

Editör: TE Bilisim