Milli Savunma Bakanlığı, Van'ın Başkale ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının askeri aracın geçişi esnasında patlatılması sonucu Ulaştırma Sözleşmeli Er Samet Bektaş'ın şehit olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Van'ın Başkale ilçesinde 4 Kasım 2023 tarihinde ikmal faaliyeti ile görevlendirilen askeri aracın geçişi esnasında bölücü terör örgütü mensupları tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcı maddenin patlaması sonucu, kahraman silah arkadaşımız Ulaştırma Sözleşmeli Er Samet Bektaş ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

ORDU MİLLETVEKİLİ MAHMUT ÖZER'DEN TAZİYE MESAJI

AK Parti Ordu Milletvekili, Milli Eğitim eski Bakanı ve TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Prof.Dr.Mahmut Özer bin taziye mesajı yayımladı. 

Gemi güvertesinden düşen işci ağır yaralandı Gemi güvertesinden düşen işci ağır yaralandı

Özer, "Van Başkale'de şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Ulş.Söz.Er Samet Bektaş'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı