Akkuş'ta Başkan Demirci mazbatasını teslim aldı Akkuş'ta Başkan Demirci mazbatasını teslim aldı

Ordu'nun Ünye ilçesinde bir süredir çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunan Ünyeli Mali Müşavir Abdurrahman Karagöz, bugün Ünye Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı.

Ünye yerel medyasıyla kahvaltılı programda buluşan Karagöz, aday adaylığı sürecinin Cumhuriyet'in kuruluşunun 100'ncü yılında denk gelmesini de çok anlamlı bulduğunu belirterek "31 Mart 2024 Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti'den Ünye Belediye Başkanlığı için aday adayıyım. Cumhuriyetimizin de 100. yılına denk geldi. Bu konuda da çok memnunum Cumhuriyetimiz bizim için çok önemli ve kıymetli" ifadelerini kullandı.

1974 yılında Ordu'nun Ünye ilçesine bağlı Çatak Mahallesi'nde dünyaya gelen Karagöz, "Kürtün Mevkii'nden emekli imam Hatip Mehmet Karagöz'ün torunu, Ordu İmam Hatip Lisesi'nin eski müdürü ve Ordu İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü'nden emekli Feyzi Karagöz'ün oğluyum. 1992 yılında Ordu İmam Hatip Lisesi'nden mezun olunca imamlık görevine başladım. 6 yıl kadar süren memuriyet hayatımdan kendi isteğimle istifa ettim" dedi. İktisat Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olan Karagöz, aktif siyaset hayatını da 2002 yılından itibaren de AK Parti'de sürdürüyor.

Karagöz, AK Parti Ordu İl Yönetim Kurulu'nda da daha önce Mali İşler Başkanlığı, ARGE Başkanlığı, Seçim İşleri Başkanlığı ve Siyaset Akademisi İl Koordinatörlüğü gibi görevlerde bulundu. Evli ve 1 çocuk babası olan Karagöz, iyi derecede İngilizce biliyor.

Editör: Haber Merkezi