Türk tiyatro sanatçısı, yönetmen, sinema oyuncusu ve şarkıcı Ayla Algan aramızdan ayrıldı. 1937 İstanbul doğumlu ünlü sanatçı, Almanca, Fransızca, İngilizce olarak şiirli-şarkılı okuduğu Yunus Emre'yi bütün Dünya'da tanıtmasıyla tanınıyordu.

Algan, akşam saat 19:00 sıralarında evinde senaryo okurken aniden rahatsızlandı ve Taksim Acıbadem Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği öğrenilen usta isim, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etti.

Ayla Algan için 6 Ocak Cumartesi günü saat 10:30'da İBB Şehir Tiyatroları Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde tören düzenlendikten sonra Nişantaşı Teşvikiye Camisi'nde öğle ezanı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından Aşiyan Mezarlığı'nda toprağa verilecek. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından taziye mesajı yayımladı. Erdoğan, "Türk tiyatrosunun, sinemasının ve müziğinin usta ismi, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi, çok değerli Ayla Algan Hanımefendi'nin vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Ordu'da sele kapılan yaşlı kadın toprağa verildi Ordu'da sele kapılan yaşlı kadın toprağa verildi

Editör: Haber Merkezi