Türk tiyatro ve sineması dev bir ismi daha kaybetti. Son olarak 2011 yılında Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi filminde 'Emekli Başkomiser Aziz' rolüyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu Ahmet Uğurlu 71 yaşında hayatını kaybetti.

Ayşen Gruda aramızdan ayrılalı 5 yıl oldu Ayşen Gruda aramızdan ayrılalı 5 yıl oldu

Ahmet Uğurlu, Derviş Zaim'in yazıp yönettiği, başrollerini Tuncel Kurtiz ve Ayşen Aydemir ile paylaştığı 9.Ankara Film Festivali, 33.Altın Portakal Film Festivali ve Selanik Film Festivali'nde 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünu aldığı, 1997 yılında Türk Eleştirmenleri Birliği'nin 'En İyi Oyuncu' ödülünü kazandığı Tabutta Rövaşata isimli filmde 'Mahsun' karakteriyle hafızalarda yer etmişti.

Ahmet Uğurlu'nun son filmi ise 2011 yılında Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnan Konukçu, Berkan Şal, Seda Bakan, Ege Aydan, Nejat İşler, Güven Kıraç, Zafer Algöz ve Mine Tugay ile birlikte çalıştığı Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi olmuş, Emekli Başkomiser Aziz rolüyle büyük beğeni kazanmıştı. 

2 Ağustos 1952 Konya doğumlu olan ünlü sanatçı, Ankara Devlet Konservatuvarı'ndan mezun olmuş, İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda pek çok oyunda rol almıştı. 

Editör: Haber Merkezi