Aralık ayının ikinci yarısında kar yüzünü gösterdi. Türkiye genelinde Sivas, Kastamonu, Tekirdağ, Kars ve Ardahan beyaz örtüyle kaplandı. Ordu'da ise iç kesimlerdeki 9 ilçede kar var.

171223_2c_kar

Sivas, Kastamonu, Tekirdağ, Kars ve Ardahan'da kar yağışı etkili oluyor. Ardahan'da sağanak yağışlı hava gece saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Kenti Karadeniz'e bağlayan Ardahan-Şavşat karayolunda yoğun bir şekilde kar, tipi ve buzlanma var. Ulaşım ise güçlükle sağlanıyor.

171223_2b_kar

Ordu'nun komşu ilçesi Sivas'ta da kar yüzünü gösterdi. Türkiye'nin en soğuk illerinden biri olan Sivas'ta dün akşam saatlerinden itibaren kar etkisini gösterdi. Tarihi Sivas Meydanı beyaz örtüyle kaplandı.

Ve Kastamonu. Özellikle Ilgaz Dağı'nda kar etkili oluyor. Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinin yüksek kesimlerinde de kar etkili oluyor.

Gece başlayan kar, ilçenin Ortasökü, Koşmapınar, Anbarcılar, Şeyhoğlu ve Tezcan gibi köylerini beyaz örtü ile kapladı. Bozkurt-Kastamonu kara yolunda ekiplerin kar temizleme çalışması ise aralıksız sürüyor.

171223_2e_kar

ORDU'DA 9 İLÇE BEYAZ ÖRTÜYLE KAPLANDI

Ordu'nun Çambaşı Yaylası'yla ünlenen Kabadüz, Perşembe Yaylası'yla tanınan Aybastı, kurultaylarıyla ünlü Mesudiye, kendine has fasulyesi ile nam salan Akkuş, Gölköy, Kumru, Korgan ve Çamaş ilçelerinde de kar ve soğuk hava etkisini gösterdi. Fotoğrafları Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya sosyal medya hesabından paylaştı. 

TEDES gitti EDS geldi! Ordu'da 1 Haziran'dan itibaren başlıyor! TEDES gitti EDS geldi! Ordu'da 1 Haziran'dan itibaren başlıyor!

171223_2d_kar

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU