Trabzon'un Karadeniz kıyısındaki ilçesi Beşikdüzü'nde, 27 Kasım'da dalgalara kapılarak kaybolan Beşikdüzü İMKB Fen Lisesi 10. sınıf öğrencileri 16 yaşındaki Emir Berke Aşık ile 15 yaşındaki Uğurcan Korkmaz'ı arama çalışmaları noktalandı. İki gencin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Aramaların beşinci günündeki çalışmalarda, kayıp öğrencilerden Uğurcan Korkmaz'ın cansız bedeni Vakfıkebir ilçesi yakınlarında bulundu. Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerince denizden çıkartılan cenazenin, Uğurcan Korkmaz'a ait olduğu belirlendi. Bir süre sonra da aynı noktaya yakın mesafede de Emir Berke Aşık'ın cansız bedenine ulaşıldı.

FOTO GALERİ-2

Cenazeler Vakfıkebir Devlet Hastanesi morguna sevk edildi. 

Olay, 27 Kasım'da tüm Karadeniz'i etkisi altına alan fırtına esnasında Beşikdüzü ilçesi Liman Mevkii'nde meydana gelmiş, Beşikdüzü İMKB Fen Lisesi öğrencileri  Emir Berke Aşık ve Uğurcan Korkmaz denizde oluşan dev dalgaları arkalarına alıp cep telefonu kamerasıyla fotoğraf çekmek istedikleri sırada dalgalara kapılarak gözden kaybolmuştu. 

Arama kurtarma çalışmalarının 5'inci gününde de çalışmalara havadan helikopter destekli şekilde devam edildi. Arama çalışmalarının 4'üncü gününde olay yerine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta Vakfıkebir sahilinde kuma gömülü mont, cep telefonu, kalem ve bir miktar paraya ulaşılmış ve bulunan eşyaların kayıp öğrenci Emir Berke Aşık'a ait olduğu tespit edilince çalışmalar bu noktada yoğunlaştırılmıştı. Her iki gencin de cansız bedenleri birbirine 100'er metre mesafede kayalık alanlarda bulundu. 

Bayram boyunca Karadeniz'de sağanak yağış bekleniyor Bayram boyunca Karadeniz'de sağanak yağış bekleniyor

VALİ YILDIRIM: "HEPİMİZİN EVLATLARIYDI"

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım "Ailelerin acılarını paylaşıyoruz. Rabbim onlara hayırlı sabırlar ihsan etsin. Milli eğitimin, ailelerimizin başı sağ olsun. Onlar bizim evlatlarımızdı, hepimizin başı sağ olsun. Allah mekanlarını cennet eylesin" açıklamasını yaptı.

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU