İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit düşen 'Kahraman Askerlerimiz' ile ilgili taziye mesajının ardından sosyal medyada "Provokatif amaçlı olarak" mesajlar paylaşan, yanıltıcı bilgiler yayan hesaplar yasal işlem yapılacağını açıkladı.

"Milletimizin Başı Sağ Olsun" diyen Bakan Yerlikaya açıklamasında, "Pençe Kilit Harekat Bölgesi'nde şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet; şehit ailelerimize, kahraman ordumuza ve milletimize başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin makamları âli olsun. Yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki; vatan uğruna, ay yıldızlı şanlı bayrağımız uğruna şehit düşen kahraman evlatlarımızın kanı yerde kalmadı, kalmayacak! Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız, duraksamayacağız. Bu hainlere yaptıklarının hesabını tek tek soracağız" ifadelerini kullandı.

Ordu'da emniyet filosuna 9 yeni araç daha Ordu'da emniyet filosuna 9 yeni araç daha

İkinci bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Bölücü Terör Örgütü'nün (BTÖ) hain saldırısında şehit olan kahraman askerlerimize yönelik sosyal medyada 'Provokatif amaçlı olarak' terör örgütünü öven, propagandasını yapan ve yanıltıcı bilgiyi alenen yayan hesaplar hakkında gerekli tespit çalışmaları başlatılmıştır. Bu şahıslar hakkında yasal işlemler yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi