Ordu'da 'KUYU-3' operasyonu! 12 kişiye gözaltı! Ordu'da 'KUYU-3' operasyonu! 12 kişiye gözaltı!

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonlarının gerçekleştirildiği harekat bölgesinden yine acı haberler paylaştı. Üs bölgesine sızmaya çalışan eli kanlı teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerimiz şehit düştü, 7 askerimiz yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan operasyonlara ilişkin iki ayrı açıklama yapıldı. 

İlk açıklamada, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üçü ağır sekiz kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Temasta ilk belirlemelere göre 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz." ifadeleri kullanıldı.

  • ŞEHİT SAYIMIZ 6'YA YÜKSELDİ

Bakanlık bu gece saatler 23:18'i gösterdiğinde bir açıklama daha yaptı, ağır yaralı askerlerimizden birinin kurtarılamayarak şehit düştüğünü açıkladı. Açıklamada, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan bir silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." denildi.

  • ŞEHİT SAYIMIZ 8'E YÜKSELDİ

Milli Savunma Bakanlığı saatler 01:17'yi gösterdiğinde yeniden bir açıklama daha yaptı, ağır yaralı askerlerimizden ikisinin daha kurtarılamayarak şehit düştüğünü duyurdu. Açıklamada, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan iki silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı sekize yükselmiştir. Bölgede devam eden operasyonlarda etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 15’e yükselmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadeleri kullanıldı.

  • ŞEHİT SAYIMIZ 9'A YÜKSELDİ

Milli Savunma Bakanlığ'ndan saatler 01:44'ü gösterdiğinde bir kez daha açıklama geldi. Ağır yaralı askerlerimizden birisinin daha kurtarılamayarak şehit düştüğünü duyurdu. Açıklamada, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan bir silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı dokuza yükselmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." denildi.

Editör: Haber Merkezi