Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ankara Etimesgut Belediye Başkan Adayı baba tarafından Ordu Ünyeli olan ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu oldu. 

2006 ve 2008 yılları arasında çekilen 'Köprü' isimli dizi, 2008 yılında vizyona giren 'Vali' filminde Vali Faruk Yazıcı karakterleriyle, 2019 yılından itibaren de çekimleri devam eden Behzat Ç karakteriyle hafızalarda yer edinmişti. 

Etimesgut'un CHP'li Belediye Başkan Adayı Erdal Beşikçioğlu bugün ilk kez kameralar karşısına geçti. Aday tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımıcısı Gülşah Deniz Atalar ve CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol da katıldı. 

"SENARYOYU BİZ YAZACAĞIZ"

Toplantıda açıklamalarda bulunan Etimesgut'un CHP'li Belediye Başkan Adayı Erdal Beşikçioğlu "Değişen tek şey, seyirci olarak adlandırdığımız yurttaşlarımızı, seçmen olarak adlandıracağız. Tek değişiklik bu, ama zaten onlarla 30-40 yıldır bu sanatın içindeyim. Etimesgut'ta bence müthiş bir rüzgar esecek. Eskiden senaryoları okuyup, karakterleri çıkarıyorduk ama sanırım şu dakikadan sonra senaryoyu biz yazacağız. Ondan sonra yazdığımız bu senaryoyu gelecekte seyrettiğimiz zaman büyük bir keyif alırız. Amacım bu benim. Tabiki siyasetten gelmedim, ama benim farklı eylem ve hareketlerim var. Umarım bunlar birbirini karşılar ve bir bütünü oluşturur. Bu çok önemli" ifadelerini kullandı.

"MANSUR BAŞKANIMLA BİR SIKINTIM OLAMAZ"

Beşikçioğlu, basında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili hakkında çıkan haberlere ilişkin de açıklamalarda bulundu, "Mansur Bey'le biz hep görüştük. Yani dizi filmlerimizde olduğu zaman, gidip ne yapacağımızı kendilerine anlattık. Arzu ettiğimiz Ankara'daki sanat etkinliklerinin ya da sosyal dünyanın nasıl olması gerektiğini hep etüd ettik. Mansur Başkan benim için bambaşka bir yerde. O yüzden çok değerli bir isim. Onun için de aynı şekilde düşünüldüğümü düşünüyorum. Televizyonda izlediklerimi ben yaşamadım. Mansur Başkanımla benim asla bir sıkıntım olmaz, Mansur Başkan'ın da benimle bir sıkıntısı olmaz" dedi. 

Enginyurt'tan Akşener yorumu: "Gitmesi beni şaşırtmadı" Enginyurt'tan Akşener yorumu: "Gitmesi beni şaşırtmadı"

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU KİMDİR?

Türk oyuncu, tiyatro yönetmeni, sinema ve dizi oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, 5 Ocak 1970 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Babası Ordu Ünyeli olan Beşikçioğlu, gerek oyunlarıyla, gerekse ziyaret amaçla çokça Ordu'ya gelen ünlü isimler arasında. 

Ortaöğrenimini İzmir Özel Türk Koleji'nde tamamladı. İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi'nden mezun oldu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girdi. Konservatuvar eğitimi sırasında İngiliz tiyatro yönetmeni William Gaskill'in "yaratıcı drama" üzerine atölye çalışmalarına katıldı. 1993 yılında mezun oldu ve aynı yıl Devlet Tiyatroları'nda oyuncu olarak göreve başladı. 1995-96 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda Müdür Vekili olarak görev aldı.

2015 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'ndan emekli olmuştur. 2022 yılında Allame, No.1, Şehinşah ve Şanışer gibi isimlerin bulunduğu Tirat albümünde "Tirat by Erdal Beşikçioğlu"nu seslendirmiştir. Eşi de kendisi gibi tiyatro oyuncusu olan Elvin Beşikçioğlu ile evlidir. Derin ve Ömer adında 2 çocuk sahibi. Elvin Beşikçioğlu da, eşiyle 'Köprü' dizisi ile 'Behzat Ç' dizisinde rol almıştı.

Editör: Haber Merkezi