Turkcell'le güvenli e-ticaret dönemi

Müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi hizmetlere imza atan Turkcell, finansal çözümler alanında sunduğu ürün ve hizmet yelpazesini genişletirken güvenli e-ticaret için de yepyeni bir konsepti hayata geçiriyor. Hem kendi servisleri hem de işbirliği yaptığı uygulama ve web sitelerinde, Paycell ile uçtan uca güvenli ödeme altyapısı sağlayan Turkcell, Hızlı Giriş teknolojisi ile web sitelerine güvenli giriş yapma ve BiP üzerinden 7/24 çağrı merkezi seçenekleri sunuyor. Son olarak A'dan Z'ye tatil planlanmayı sağlayan yeni seyahat platformu Fulltrip ve hem dünyada hem de Türkiye'de çokça ilgi çeken dizileri, filmleri yayınlayan televizyon platformu BluTV de Turkcell servislerini kullanmaya başladı.

Turkcell'le güvenli e-ticaret dönemi
İSTANBUL - Turkcell geliştirdiği servisleri dileyen herkesin kullanmasını sağlayan yepyeni bir konsepti hayata geçiriyor. İnternette ödeme altyapısından tek numara ile üyelik girişlerine, BİP üzerinden çağrı merkezi hizmeti sunmaktan ekran görüntüsü alıp paylaşmaya kadar bir dizi çözüm sayesinde, web siteleri ve mobil uygulamalar güvenli ticaret platformu altyapısına kavuşuyor.

Kendi web siteleri ve mobil uygulamalarında kullandığı yerli ödeme sistemi Paycell altyapısı sayesinde güvenli e-ticaret deneyimi sunan Turkcell, şimdi bu çözümünü yeni seyahat platformu Fulltrip ve son dönemlerin popüler televizyon platformu BluTV'ye de taşıdı. Fulltrip ve BluTV, Paycell'in yanı sıra Hızlı Giriş teknolojisi ile sadece telefon numarası ile kolayca üyelik girişi yapılmasına izin verirken, müşterilerine BiP üzerinden 7/24 müşteri hizmeti de sunuyor. Fulltrip ayrıca yurt dışına rezervasyon yapan müşterilerine Piri uygulaması ile Avrupa'da 5 şehirde Saffet Emre Tonguç anlatımıyla tur rehberlik hizmeti sağlıyor. 

Hayatın akışının tamamen dijital platformlara kaydığını, konuşmak ve mesajlaşmaktan müzik dinlemeye, televizyon izlemekten dergi ve gazete okumaya hatta dosyalarımızı bulut üzerinde saklamaya kadar tüm alışkanlıklarımızın online ortamlara taşındığını belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, internet üzerinden yapılan ticaret hacminin son dönemde hızla arttığını ve dolayısıyla güvenli ödemenin de daha önemli hale geldiğini belirterek; "Turkcell olarak özellikle son 2,5 yıldır önemli bir dönüşümden geçiyoruz. Bu dönüşüm sürecinde, küresel çapta kullanılan ürün ve servislerimizle bugün dijital operatör haline gelmiş durumdayız. Müşterilerimiz her geçen gün daha fazla Turkcell servislerini tercih ediyor. BiP, TV+, fizy, lifebox, Dergilik ve UpCall gibi ürün ve servislerimizle neredeyse günün üçte birinde kullanıcılarımızla temas halindeyiz. Artık web siteleri ve mobil uygulamalar üzerinden kendi müşterilerine hizmet veren şirketlerin de Turkcell servislerinin deneyimlerini müşterilerine yaşatmalarını ve kendi platformlarını kısa sürede uçtan uca güvenli dijital altyapıya kavuşturmalarını sağlıyoruz" dedi.
Paycell ile güvenli ödeme altyapısı, Hızlı Giriş sayesinde telefon numarası ile güvenli üyelik girişi, BiP ile 7/24 müşteri hizmetleri kanalı gibi yenilikçi çözümler sunduklarını belirten Terzioğlu, "Bu servisler ile internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar alışverişlerini gönül rahatlığıyla yapabiliyorlar. Öte yandan kullanım alışkanlıklarına baktığımızda, insanların şifresini hatırladığı siteleri kullandığını gördük. Bu noktadan yola çıkarak cep telefonu numarasını bilen herkesin Hızlı Giriş teknolojimizin yer aldığı internet sitelerine kolaylıkla giriş yapabileceğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki dönemde dileyen herkesin, istedikleri Turkcell servisini kendi sistemlerine entegre edebilmeleri için de çalışmalarımız devam ediyor" şeklinde konuştu. 

FULLTRİP İLE A'DAN Z'YE SEYAHAT

220 binden fazla otel, 120 havayolu, 4 binden fazla kiralama ofisi, 250 farklı yere 1000'den fazla tur seçeneğini bünyesinde barındıran Fulltrip ile bireysel kullanıcılar ve şirketler tüm seyahat planlamalarını tek bir platform üzerinden gerçekleştirebiliyor. Fulltrip ile araç kiralama, gemi turu, havalimanı bilgi ve transferi, otel rezervasyonu, otel çevresi restoran önerileri, seyahat rehberi, uçak ve vize hizmetleri gibi uçtan uca seyahat ile ilgili tüm işlemler yapılabiliyor.

FULLTRİP'E PİRİ DESTEĞİ

Fulltrip.com üzerinden yurt dışına seyahat etmeyi tercih edenler, Piri uygulamasını ücretsiz kullanıp Avrupa'nın gözde şehirlerinden Londra, Amsterdam, Paris ve Roma'yı Saffet Emre Tonguç anlatımıyla bulundukları yerin hikâyesine, seyahat ettikleri rota üzerindeki kafe ve restoran gibi özel önerilere de ulaşabiliyor.
SARI KUTU'TA BİRİKİYOR, FULLTRİP'TE İNDİRİM OLUYOR

Turkcell'in, müşterilerine teşekkür ettiği ve bağlılık platformu olarak adlandırdığı Sarı Kutu'da biriken puanlar, fulltrip.com'da indirim çekine dönüşerek tatilcilere fırsat sunuyor. Yurt içi ve yurt dışında uçak, otel ve tur seçeneklerinin olduğu kampanya kapsamında Sarı Kutu kullanıcılarına 200 TL'ye kadar indirimler sunuluyor.
BLUTV KULLANICILARINA ÖZEL YERLİ YAPIMLAR

Doğan Holding çatısı altında kurulan dijital televizyon BluTV istenilen zaman, istenilen yerden, birbirinden farklı dizi, film ve canlı yayını reklamsız izlemeye imkan veriyor. İnternet bağlantısı ile bilgisayar, tablet, mobil cihazlar ya da akıllı televizyonlar üzerinden her ay güncellenen yerli ve yabancı film ve dizilere, canlı TV yayınına, spor, yaşam, yetişkin içeriklerine kolayca ulaşılabiliyor. BluTV aynı zamanda sadece üyelerine özel olarak hazırladığı yerli yapımlara da imza atıyor. 

HIZLI GİRİŞ TEKNOLOJİSİNDE TURKCELL DÜNYA MARKASI

hem BluTV'de hem de Fulltrip'te tüm operatör kullanıcıları, Turkcell'in hızlı giriş teknolojisi ile şifre unutma derdi olmadan sadece telefon numaralarını girerek üye olabiliyor. Şifre unutma derdine son veren Hızlı Giriş teknolojisinin tüm dünyadaki toplam kullanımının yüzde 11'i Turkcell tarafından gerçekleştiriliyor. Şifre girmek yerine, cep telefonu numarasını girerek mobil ve web sitelerine giriş yapılırken, bu sayede kendi telefonunuzun dışında, başka bir cihazdan sizin yerinize üye girişi yapılabilmesinin de önüne geçiliyor. Ayrıca kullanıcı "Beni Hatırla" seçeneğini işaretleyerek giriş süresini daha da kısaltabiliyor.

ÖDEME ALTYAPISI PAYCELL'E EMANET

Kişiye özel seyahat platformu Fulltrip ve dijital televizyon BluTV'de yapılan satın alma işlemleri ise milli ödeme platformu Paycell altyapısı sayesinde gerçekleştiriliyor. Tüm kredi kartlarıyla alışverişin mümkün olduğu Fulltrip ve BluTV’de Paycell kart kullanıcıları tek tıkla kolay alışverişin tadını çıkarabiliyor. 

DİJİTAL MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLE 7/24 ANLIK İLETİŞİM

Fulltrip ve BluTV yeni nesil iletişim platformu BiP ile de entegre çalışıyor. BiP'te bulunan Fulltrip ve BluTV kanalları ile kullanıcılara dijital müşteri hizmetleri deneyimi sunuluyor. Bu sayede kullanıcılar herhangi bir soruları olduğunda 7/24 anlık cevap alabiliyorlar ve müşteri hizmetlerine online olarak hızlıca ulaşmanın rahatlığını yaşıyorlar. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER