Yılmaz: "Yavaş yavaş, sessizce başarıya ulaşacağız"

Orduspor'un yeni teknik patronu Fikret Yılmaz, Vali Kemal Yazıcıoğlu Tesisleri'nde medyanın karşısına geçti. Açıklamalarında oldukça temkinli davrandığı dikkatlerden kaçmayan Yılmaz, iddialı sözler yerine, "Yavaş yavaş, sessizce başarıya ulaşmanın çok daha doğru olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Yılmaz:
ORDU - Orduspor Teknik Direktörü Fikret Yılmaz ayağının tozuyla Orduspor Vali Kemal Yazıcıoğlu Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Kendisini bu göreve layık gören Orduspor camiasına teşekkür ederek sözlerine başayan Yılmaz, yeni sezondaki hedeflerini anlattı.

Orduspor'un, bulunduğu ligde hedefinin her zaman şampiyon olarak Süper Lig'e çıkmak olduğunu belirten Yılmaz iddialı sözler sarf etmekten kaçınarak, "Şimdiden hedefi büyük göstermenin çok anlamlı olduğunu düşünmüyorum. Lige başlayarak yavaş yavaş, sessizce başarıya ulaşmanın çok daha doğru olduğunu düşünüyorum." diye konuştu. Takımdan giden 4 oyuncunun yerinin doldurulması için Yönetim Kurulu'nun çalıştığını söyleyen Yılmaz, "Ben bunu gözlerimle gördüm. Zaten PTT 1. Lig'de koşmadan, mücadele etmeden maç kazanamazsınız. Bu lig, çok farklı bir lig. Oyunu kuralına göre oynamamız gerekiyor. Orduspor'un geçen yıldan beri futbolcuları izleyen bir ekibi var. Bu futbolcular şu an transfer edildi, Yapılan transferleri de araştırdım ve hepsi iyi oyuncular ve Orduspor'da da iyi oyuncular olurlar. Landel'in kalmasını istiyorum ama bazı oyuncuları da tutamazsınız" dedi.
 
Ordu'ya takımın geleceğiyle ilgili istişare yapmaya geldiğine de değinen Yılmaz, "Şu anki tabloda her şey on numara. İnşallah bana verdikleri bu görevi başarıyla yapacağım. Orduspor bilindiği gibi geçen sezon çok hak ettiği bir şampiyonluğu kaçırdı. Sonuna kadar kadar hak edilen bir başarı olmasına rağmen nasip değilmiş. Bundan sonra inşallah aldığımız bayrağı ileri doğru taşırız. Yeni sezonda hedef aynı şekilde başarılı olmaktır. Bizim amacımız sahaya çıkarak galip gelmek. Elimizden geldiğince Orduspor'un başarısı için çalışacağız. Oyun felsefem önce gol yememek, sonra gol atmaktır. Defans yapmadan maç kazanamazsınız" diye konuştu. 

Taraftarlara da seslenen Fikret Yılmaz, "Ben, bütün Orduspor taraftarlarına saygılarımı iletiyorum. Onlardan tek isteğim önyargılı olmasınlar. Geriye kalan süreçte zaten zaman bize her şeyi gösterecektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 12:54

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER