Türkmen, Enver Yılmaz'ı çok kızdırdı!

Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen'in canlı yayında görevi bıraktığını açıklamasının ardından konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Herkes işini yapacak. Kulüp Başkanı Nedim Türkmen kulubün başındadır. Gelecekler sürece müdahil olacaklar. Orduspor'un kime borcu var, oturup konuşacağız" dedi. Yılmaz, Orduspor'un her geçen artan borçlarıyla ilgili olarak da, "4 trilyondu 3 ayda 55 oldu. Böyle bir sistem olabilir mi?" diye çıkıştı.

Türkmen, Enver Yılmaz'ı çok kızdırdı!
ORDU - PTT 1.Lig'in başlamasına çok az bir zaman kala kulüp borçları ve satılmayan kombine biletleri gerekçe göstererek görevi bıraktığını canlı yayında açıklayan Kulüp Başkanı Nedim Türkmen'le ilgili çok sert konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Gelecekler sürece dahil olacaklar" diye konuştu.

Orduspor'un kombine bilet ve forma kampanyasıyla ilgili olarak canlı yayın yapan Altaş Tv'nin canlı yayınında konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, TFF'ye yatırılmayan paralarla ilgili olarak, "Federasyon'a ne yatıracağız? Belediye Başkanı olarak ben mi yatıracağım? Forma alan, kombine alan hemşehrilerimiz mi yatıracak?" diye çıkıştı.

Orduspor'u içinde bulunduğu mali durumla ilgili olarak konuşan Başkan Yılmaz, "Benden 5 tane talebi oldu Orduspor yönetiminin. Elektiriği kesik, 180 bin TL borcu var ve YEDAŞ sponsor olmuyor dediler. 180 bin TL elektrik borcunu kapattık ve kalan miktarı da 150 bin liralık sponsorluk yaptık. Birincisi bu 320 bin TL'lik bir destek. Orduspor'un il dışına hareket etme kabiliyeti yok, Mercedes otobüse ihtiyacı var dediler. Derhal kiraladım, 150 bin TL. Geçtiğimiz hafta Kulüp Başkanı ve kardeşi Adem Bey'in isteğiyle Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören'i aradım. Beş dakika sonra geri döndü, 500 bin TL'ye yakın parayı Orduspor'a verme sözü veriyorum dedi. Sayın Başbakanımız Ordu'ya geldiğinde Gençlik ve Spor Bakanımız da vardı. Spor Toto'nun sponsorluğu alındı 1,5 Milyon lira. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 2,5 milyon TL. paranın girdisini Orduspor'a yaptım. Orduspor'da çalışan 40'a yakın arkadaşımızın 18 aydır maaş almadığını biliyor musunuz? Yaklaşık 1 Milyon liralık bir hukuki süreç başlattım. Nedim Bey bir ulusal televizyonda istifa edeceğini söylemiş. Bizi hiç ilgilendirmiyor. Ben ne söz verdiysem hepsini yaptım. 5 ayda 3,5 milyonluk kaynak girdisi sürecini başlattım. Bundan sonra da deplasmanlar, primlere her türlü yardımda bulunacağımı söylüyorum. Stadyumdu, çimlendirmeydi, yaptıklarımıza hiç girmiyorum. Şu an itibarı ile bahsedilen tereddütlü bir rakam var. Bu parayı mevcut Kulüp Başkanı olan arkadaşımız ve yöneticileri yatırmak zorundadır." diye konuştu.

"HERKES İŞİNİ YAPACAK"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, sözleri şöyle sürdürdü: "Resmi olarak bu arkadaşlarımız görevdedir. Herkes işini yapacak. Orduspor'un finans işini çözme görevi benim değil."

"BÖYLE BİR SİSTEM OLABİLİR Mİ?"  

"4 trilyondu, 3 ayda 55 oldu. Böyle bir sistem olabilir mi? Gerekirse televizyonda tartışacağız. İşler aksadığından, hesap kitap tutmadığında hiç kimse siyasetçiyi suçlamasın. Hesap ortada. Sistem sorunu. Bu sistemin cevabını verecek yetkili burada yok. Kulüp Başkanı ve yetkilileri sahip çıkacaktır."

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2014, 00:02

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER