Recep Kara, Kırkpınar'ı bıraktığını açıkladı

EDİRNE'de Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nde yaşanan skandal karar sonrasında Ordulu başpehlivan Recep Kara, hakemlerin kulis kurbanı oldu, sert tepki gösterdi. Kara, "Benim için Kırkpınar bitmiştir" dedi.

Recep Kara, Kırkpınar'ı bıraktığını açıkladı

22 senedir ben bu er meydanındayım. 4 defat Kırkpınar Başpehlivanı oldum bu sahada. Bu güreşi herkes kadar en iyi ben de bilirim. Ben kimsenin hakkını hukukunu istemiyorum, ama ben 1 yıldır burada emek harcıyorum. Aşağıda görüntüyü ben de izledim. Eğer altın puanda bu güreş verilmediyse, Ali Gürbüz'le yaptığım müsabaka verilmiyorsa eğer, benim bir daha Kırkpınar'da güreşmeme gerek yok. Benim için Kırkpınar güreşleri bitmiştir. 22 yıldır bu sahada güreş tutuyorum. Recep Kara'nın daha bu sahada güreş yapma işi bitmiştir. Hak, hukuk hiçbir şey yok burada. İstedikleri gibi oyun oynuyorlar. Burada 1 senenin emeği gidiyor, 1 yılın emeği. Bir bir yıl gece gündüz çalışarak buraya hazırlanıyoruz, ama bizim hakkımızı yemesinler. 

Ben senelerdir dopingli adamlarla uğraştım. Benim 4 tane birinciliğimi yediler burada. Allah'a havale ediyorum bunları, benim için Kırkpınar güreşleri bitmiştir. Şu güreşi ben de izledim, ağır çekimde de izledim. Hepsini çağırdım, eğer bu güreşi verdiyseniz Ali'ye benin bu güreşi daha yapmama gerek yok. Güreşi katlettiler. Bu güreşi onlar kadar biz de biliyoruz, daha konuşmaya gerek yok. Bizim için Kırkpınar bitmiştir.  

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER