Orduspor'un borcu var 6 yılda sıfırlanır dedi...

2009 yılından bugüne Orduspor Kulüp Başkanı olarak görev yapan Nedim Türkmen, mor beyazlı kulübü kongreye götürme kararı aldıklarını belirterek yeniden aday olmayacağını açıkladı. Türkmen, "Bu yorucu 5 yılın ardından Orduspor'un menfaatleri doğrultusunda bir görev değişikliğine ihtiyaç olduğuna karar verdim." dedi.

Orduspor'un borcu var 6 yılda sıfırlanır dedi...
ORDU - Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, yaptığı yazılı açıklamayla 5 Haziran 2014 tarihinde Orduspor Olağanüstü Genel Kurul yapma kararı aldıklarını belirterek, kongrede de yeniden aday olmayacağını açıkladı. 

Türkmen açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"1 Haziran 2009 tarihinden itibaren yürüttüğüm Orduspor Başkanlığı görevini üzülerek devam ettirmeme kararı almış bulunuyorum. 5 yıllık görev süremde elimden geldiğince Orduspor'u daha yukarılara çıkartmak için var gücümle mücadele ettim. Sonuç olarak, bu yorucu 5 yılın ardından Orduspor'un menfaatleri doğrultusunda bir görev değişikliğine ihtiyaç olduğuna karar verdim. Yapılacak olan kongre neticesinde bu kutsal görevi, Orduspor bayrağını daha yukarılara taşıyacak yeni bir başkana devretmeyi arzuluyorum." 

Orduspor'u bir marka haline getirdiğini söyleyen Türkmen, "Yapılacak kongrede, bu markayı daha yukarılara taşıyacak yeni bir ekip mutlaka çıkacaktır." diye konuştu.

"26 YIL ARADAN SONRA SÜPER LİG'E ÇIKARMIŞTI"

Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, 2009 yılında göreve geldiğinde ilk hedefinin mor beyazlı ekibi Süper Lig'e çıkarmak olduğunu açıklamış ve 2 yıllık mücadelenin ardından Orduspor'u Süper Lig'e çıkarmayı başarmıştı. "Orduspor ile ilgili hayallerim hiç bir zaman küçük olmadı" diyen Türkmen, "Süper Lig'deki ilk yılımızda ligde kalmayı, ardından Mor-Beyaz renklerimizi Avrupa'ya taşımayı ve Süper Lig şampiyonluğu yaşamayı hedefledik. İlk sezon işler istediğimiz gibi gitse de, ikinci sezon arzuladığımız sonuçları alamadık ve lige veda ettik. Bu veda, Orduspor'a gönül veren taraftarlarımızı üzdüğü kadar beni de derinden üzmüş ve yaralamıştır. Ancak, tüm olumsuzluklara rağmen vazgeçmedim ve gider diyenlere inat, Orduspor'u yeniden Süper Lige taşımak için görevime devam ettim. Sonuç olarak Orduspor taraftarlarına karşı olan sorumluluğum ve saygım gereği bu görevi devam ettirmem gerekiyordu. Sezon başında hemen hemen herkes Orduspor küme düşer derken, bizler PTT 1.Ligde hep zirve mücadelesi içerisinde olduk. Sezon sonunda ekibimiz 71 puan topladı ama toplanan bu rekor puana rağmen bu sezon Süper Lige yükselemedi. Maalesef, bazen işler istediğimiz gibi sonuçlanmıyor." diye konuştu.
 
"ORDUSPOR'UN BORCU VAR, 6 YILDA SIFIRLANIR"

Her kulüp gibi Orduspor'un da borcu olduğunu söyleyen Türkmen, mevcut kadroya 1 milyon TL borç bulunduğunu belirterek, toplam borcun ne kadar olduğunu ise açıklamadı. 

Türkmen şöyle devam etti: "Daima daha yukarıları hedeflediğim bu 5 yıl içerisinde, maddi ve manevi olarak tek başıma büyük bir yükü taşımak zorunda kaldım. Kulübün hedefleri büyüdükçe, aynı doğrultuda maddi sorumlulukları ve yükü de bir o kadar büyüyerek arttı. Her kulübün olduğu gibi Orduspor'un da borcu bulunmaktadır. Ordu şehri ve göreve gelecek yeni yönetim yılda 6-7 milyon TL'lik bir fon oluşturduğu taktirde hiçbir sorun yaşanmayacaktır. Yeni borçlar yaratılmadığı taktirde 6 yıl içerisinde bu borç sıfırlanabileceği gibi, yaratılacak fonlarla bu süre kısalabilir ve bu süre içerisinde Orduspor hedefine emin adımlarla ilerleyebilir. Mevcut kadromuza 1 milyon TL borcumuz bulunmaktadır. Bu ücret ödendiği taktirde, mevcut kadroya 3-5 oyuncu takviyesi yapılarak, yeniden Süper Lig yarışı içerisinde olunabilir."

Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen açıklamasını spor kamuoyu ve taraftarlara teşekkür ederek tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 19:30

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER