Kaçkar'ın zirvesinde Ordu bayrağı dalgalandı!

Ordu Doğa Sporları Derneği üyeleri tırmandıkları 3 bin 932 metre yükseklikteki Kaçkar Dağı'nın zirvesine Ordu Büyükşehir Belediyesi ve kulüplerinin flamasını dikti.

Kaçkar'ın zirvesinde Ordu bayrağı dalgalandı!
RİZE - Ordu Doğa Sporları Derneği üyesi 11 dağcı, 26-27 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen faaliyette Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'ne bağlı Yukarı Kavrun Yaylası'ndan 3 bin 932 metrelik Kaçkar Dağı'nın zirvesine çıktı.

Dernek başkanı Berk Karamustafa ve beraberinde Yılmaz Seferoğlu, Erdem Souksu, Yusuf Meraba, Elçin Meraba, Cüneyt Emeksiz, Burak Kurt, Müjde Kurt, Gökçe Türkmen, Bülent Ergün ve  Esengül Ergün'den oluşan 11 kişilik ekip, 25 Temmuz Cuma sabahı erkenden Rize'ye yola çıktı. Çamlıhemşin Ayder Yaylası üzerinden Yukarı Kavrun Yaylası'na ulaşan ekip 5 km'lik yürüyüş sonunda Mezovit Çayırı'nda kamp kurdu. 

Günü dinlenerek geçiren ekip ertesi gün sabah 04:00'de zirve için yola çıktı ve 2 km'lik çok zorlu bir etap sonunda 'Kapı' denilen 3 bin 550 rakımlı noktaya ulaşmayı başardı. Ekip bir süre mola verdikten sonra kaya tırmanışları içeren sırt rotasını tırmanmaya başladı. Ekibin bir kısmı 'Kapı' bölgesinde beklemeye devam ederken, Yılmaz Seferoğlu ve Erdem Souksu ikilisi de zirve tırmanışına devam ederek 3 bin 932 metrelik Kaçkar Dağı'nda zirve yapmayı başardı. Zirve defterine not düşmeyi ihmal etmeyen ikili, bir süre zirvede zaman geçirip kuzeye göre daha basit olan güney rotadan zirveye çıkan turistlerle sohbet edip fotoğraf çektirdikten sonra inişe geçti. Yaklaşık 10 saat süren zirve faaliyeti kampa ulaşılarak son buldu.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 17:55

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER