Denize en yakın kayak merkezi

ORDU'nun Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası'nda uzunca bir süredir yapımı devam eden Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi düzenlenen resmi törenle halkın kullanımına açıldı. Türkiye Kayak Federasyonu tarafından işletilecek olan tesis, Türkiye'nin denize en yakın kayak merkezi olma ünvanına sahip.

Denize en yakın kayak merkezi
Türkiye'nin denize en yakın kayak merkezi, düzenlenen resmi törenle halkın ve kış sporu sevenlerin hizmetine açıldı. Ordu'nun özellikle kış sporları konusunda cazibe merkezi olması amacıyla yapılan Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi, bu anlamda büyük önem taşıyor.

"GÜNLÜK 2 BİN 700 KİŞİYE HİZMET VEREBİLECEK"

Günlük 2 bin 700 kişilik kapasiteye sahip olan tesis 650 dönümlük alan üzerine 2 adet telesiyejle birlikte kuruldu. Bunun yanında sosyal donatı alanları, kayak okul, konuk evi ve 150 araçlık otoparkı da bulunuyor. 

"HAVALİMANI KADAR ÖNEMLİ"

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesinden aktarılan 31 milyon lirayla birlikte toplam 35 milyon liraya mal olan tesis, özellikle Ordu ve Giresun halkına hizmet verecek. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Biz bu sporu toplumun her kesimine yaymak istiyoruz.  Havalimanımız ne kadar büyük bir değer ise, kış turizmine ve ekonomik anlamda büyümemize ciddi katkı sağlayacak olan yeni kayak merkezimiz de bir o kadar önem taşıyor. Valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak kayak sporunu seven öğrencilerimizi kış döneminde bu tesisimize getireceğiz. Ordu Üniversitemiz ve Giresun Üniversitesindeki öğrencilerimiz buradan faydalanacak. Artık hepimizin olan bu tesisleri koruyup kollamak bizlerin görevi. Tesis projesini Büyükşehir Belediyemiz devraldıktan sonra birkaç yıl açıp açmamayla ilgili çok düşündük. Burayı inşa etmek de işletmek de ayrı bir iş dolayısıyla bu işin ustası Kayak Federasyonumuzdur. Teknik anlamda ne yapılması gerekiyorsa Kayak Federasyonumuz bu işin içinde olacak. Bu süreçte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Tesisimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Açılışa Ordu Vali Vekili Adem Öztürk, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Türkiye Kayak Federasyonu Genel Başkanı Erol Yarar, ilçe kaymakam ve belediye başkanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 01:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selahattin Çetinkaya
Selahattin Çetinkaya - 2 yıl Önce

bu proje yapıldı mı yoksa kağıt üzerinde mi kaldı?

SIRADAKİ HABER