Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören'in 5 Ekim'de imzaladığı 'Toplu İş Sözleşmesi'yle belediye işçilerine verdiği yüzde 170'e varan rekor zamlı maaşlar, 12 Ekim gece yarısından itibaren çalışanların hesaplarına aktarıldı. 

13 Ekim sabahı zamlı maaşlarını geriye dönük farklarıyla birlikte toplu olarak hesaplarında gören emekçiler, büyük sevinç yaşadı. Başkan Tören'in göreve geldiği 1 Nisan 2019 tarihinde tüm sosyal ödemeler dahil 2 bin 223 TL olan en düşük işçi maaşı, geride kalan 4,5 yıl içerisinde yapılan iyileştirmelerle birlikte 2023 Temmuz ayından itibaren yaklaşık 23 bin TL'ye, ortalama maaş 25 bin TL'ye ve en yüksek işçi maaşı ise 28 bin TL'ye yükseldi. 

Başkan Aşkın Tören'in emekçilerin ücretlerinde yaptığı 4,5 yıllık artış oranı ise toplam yüzde 950 olarak maaşlara yansıdı. 

AŞKIN TÖREN FARKIYLA EMEKÇİLERİN YÜZLERİ BİR KEZ DAHA GÜLDÜ

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran rekor ücret artışlarından sonraki ilk maaşlar Temmuz ve Ağustos aylarına ait farklarla birlikte toplu olarak işçilere ödendi. Zamlı maaşlar emekçilere ve ailelerine rahat bir nefes aldırdı. Yapılan ücret artışından sonra ilk zamlı maaşlarını çeken belediye çalışanları mutlu. Başkan Aşkın Tören’in beklentilerinin çok üzerinde bir ücret artışı yaptığını belirten emekçiler Başkan Tören’e teşekkürlerini ilettiler. 

Yeni asgari ücrette artık son viraja girildi Yeni asgari ücrette artık son viraja girildi

EMEKÇİLERDEN BAŞKAN TÖREN'E TEŞEKKÜR

Başkan Aşkın Tören'in göreve geldiği günden itibaren emek ve emekçiden yana duruşu ile kendilerini daima sevindirdiğini ifade eden çalışanlar "Ailemiz ve kendimiz adına Başkanımız Sayın Aşkın Tören'e sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Allah başkanımızı başımızdan eksik etmesin. Başkanımız ile birlikte çok daha güzel günlere ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. İyi ki varsınız Başkanım, Allah sizden razı olsun" sözleri ile hem teşekkür ettiler, hem de mutluluklarını paylaştılar.

Editör: TE Bilisim