PROBLEM GENETİK...

Miladi 2021'e girmiş olduğumuza göre artık 21. Yüzyıl'da ciddi mesafeler almış olmamız gerek. Ancak geride kalan yılın son günlerinde CHP'li eski devlet ve kültür bakanlarından Fikri Sağlar'ın bazı sözleri, birilerinin hala 1930'larda kalmakta ısrarlı olduğunu gösterdi.

Katıldığı bir TV programında, "Sorun başörtüsü değil, sorun türbandır" sözleriyle söze başlayan Fikri Sağlar, "Türban irticai faaliyetlerin, şeriat isteyenlerin üniformasıdır. Başörtüsü yüzyıllar boyunca Anadolu'da bir geleneksel giysidir. Arada fark var" dedikten sonra şöyle devam ediyor:

"Yargılandığım zaman türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde, benim haklarımı koruyacağı, adaleti yerine getirebileceği doğrultusunda kuşkum var."

'Nitekim de başıma geldi' diyen Sağlar'ın başına ne geldiğini bilmiyoruz. Ancak, başı açık bir hanım tarafından dile getirilse üzerinde durulabilecek böyle bir iddiayı Fikri Sağlar'ın gündeme getirmesi, şaşırtıcı.

Başörtülü hakimlerin kendisine başı açık olduğu için husumet duyacakları düşünülemeyeceğine göre, Fikri Sağlar'ın başörtülü hakimlerin adaleti uygulamaları konusundaki tereddüdü, oldukça garip.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: TAKVİM
YORUM EKLE