Startı şimdiden verdi!

AK Parti Ordu Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Oktay Çanak, Anayasa Değişikliği'nin Meclis'te kabul edilmesini, "Büyük Türkiye'nin önünü açan tarihi bir adım" olarak tanımladı ve şimdiden referandum çalışmalarına başladı. Çanak ilk mesajlarını Twitter hesabından verdi, peki neler söyledi?

Startı şimdiden verdi!
ANKARA - Anayasa Değişikliği'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilmesinin ardından başkent kulisleri referandum tarihiyle çalkalanıyor. Diğer taraftan da Anayasa Değişikliği'nin kabulüyle ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Ordu Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Oktay Çanak, "Anayasa değişikliği Büyük Türkiye'nin önünü açan tarihi bir adımdır. Türkiye'de artık milli iradenin gücü her türlü kirli oyunu bozacak" ifadelerini kullandı.

Özellikle konu hakkında ana muhalefeti de eleştirmeyi ihmal etmeyen Çanak, "Bugün 'egemenlik milletten alınıp, saraya devrediliyor' yalanını pompalayanlarn tamamı, 90 yıldır egemenliği elinde bulduran vesayetçilerdir" diyerek tepki oklarını CHP'ye attı. Çanak, referandumla ilgili olarak da yaptığı açıklamada, "Bu yol ki, Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz. Değil mi ortada bir sine çarpıyor yılmaz, cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz. Ak Parti olarak üzerimize düşeni yaptık. Sıra artık aziz milletimizde, emanet emin ellerde. Ak Parti'den önce kapalı kapılar arkasında Cumhurbaşkanı belirleyenlerin bütün gayreti de bu. Cumhur'a sormadan başkan seçme. Onun için bugün evet demezsez, bir daha bize sormazlar" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 23:13

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER