Sloganı böyle: 'Umudun Adı Güzel'

Sloganı böyle: 'Umudun Adı Güzel'

CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mustafa Adıgüzel, en önemli projelerini 5S2T başlığı altında topladı. 

İlk S'de Sağlık, ikinci S'de Sosyal Projeler, üçüncü S'de Su, İmar, Yol ve Çevre, dördüncü S'de Sanayi, İş, Ekonomi ve beşinci S'de Spor'u gündemine alan Adıgüzel, 2T başlığında ise Tarım ve Turizm'i ön plana çıkardı.

"FESTİVALLER KENTİ ORDU"

Bütün bunların yanında Ordu'da bir döneme damgasını vuran Fındık Festivali'nin geleneksel hale getirileceğini dile getiren CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mustafa Adıgüzel, "Fındık Festivali'nin yanında Festivaller Kenti Ordu'da Hamsi Festivali, Bal Festivali, İncir Festivali, Çilek Festivali gibi Ordu'nun yerel ürünlerimizi tanıtacak ve ilimizin ticaretine yeni bir soluk kazandıracağız" dedi. 

"TEMEL SAĞLIK HİZMETLERİNE ÜCRETSİZ ERİŞİM"

Özellikle tıp uzmanı olması dolayısıyla insan sağlığına büyük önem vereceklerini dile getiren Dr.Mustafa Adıgüzel, "Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak gezici sağlık hizmeti ile pazar yerleri ve şenlik alanları gibi kalabalık yerlerde doktor hemşire hizmeti sağlayacağız. Hava ambulansını ivedilikle devreye sokacağız. Dar gelirli vatandaşlarımız için büyük hastanelerimize yakın konumda hasta yakını konuk evleri kuracağız" dedi. 

"ÜSTÜ AÇIK OTOBÜSLE ORDU SAHİL GEZİLERİ"

Özellikle İzmir ve İstanbul'da görmeye alıştığımız üzeri açık turistik gezi otobüsleriyle Gülyalı ve Ünye arasında oluşturulacak sahil güzergahı boyunca seçilmiş noktalarda düzenli molalarla turistik gezi turları düzenleneceğini belirten Adıgüzel, "Ziyaretçiler bölgenin doğal güzelliklerini gezip yöresel gıdalar tadacak, yöre halkı da gelen ziyaretçilere yerel ürünlerini tanıtma ve satma fırsatı bularak hem yöresel turizmin canlanmasına, hem de kendi bütçelerine gelir elde etmiş olacaklar" dedi.    

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER