MHP'li Oğan, kavgaların sebebini açıkladı!

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Genel Kurul'da yaşanan kavgadan Türk milletinin bir ferdi ve bir milletvekili olarak üzüntü duyduğunu söyledi. Oğan, Meclis'te çıkan kavgaların sebebine ilişkin olarak, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan kürsülerde öyle bir nefret dili kullanıyor ki buradaki milletvekilleri de olası bir değişiklikte kabinede nasıl yer alabilirim derdinde. En çok yumruğu ben atarsam, kavgada en önde ben olursam kabinede ben yer alırımın derdinde" diye konuştu.

MHP'li Oğan, kavgaların sebebini açıkladı!
ANKARA - Kavga ilk başladığında kuliste olduğunu ve ayırmak amacıyla içeriye girdiğini ifade eden Oğan, şöyle konuştu: 

"İçeride Fatih Şahin başta olmak üzere cümleler aynen şudur, 'kan dökülecek, bunun hesabı mutlaka görülecek.' Ali beyi kastederek 'o vekil buraya gelecek ve biz bundan hesabını burada soracağız, kanını dökeceğiz.' Biz 'kavga oldu bitti artık sükuneti korumak lazım' dediğimiz anda özellikle Fatih Şahin parmağını sallıyordu. 'Parmak sallayarak bu mesele çözülmez, konuşarak çözülür' dediğimiz anda hepsi birden MHP sıralarına hücum ettiler ve saldırdılar. Kimler saldırdı? Milletvekili olmasının yanı sıra profesör olan, geçmişte genel müdürlük yapmış, İslam dinimizi anlatmakla meşgul olan insanlar. Genci var, 70 yaşında bir milletvekili bir yumrukta atayım derdinde. AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç profesör benim de hemşehrim. Kılıç arkadan bir yumruk da ben vurayım derdinde. Kavganın ön safında olan milletvekilleri Yunus Kılıç, Selçuk Özdağ, Fatih Şahin kavganın çıkmasının provokatörlüğünü yapan Muhyettin Aksak. Kavga bitiyor, arkadaşların biri sağ birisi sol kolumdan tutup ayırıp götürürken arkadan sinsice yaklaşıp tam yüzümü döndüğümde bir yumruk vurup kaçan. Erkekliğin kitabında bunlar yoktur. Murat Yıldırım, Muzaffer Aslan, Ali Ercoşkun, Ahmet Salih Dal, Emin Önen, Suat Önal, Bilal Macit, Osman Kahveci, Nusret Bayraktar, Ahmet Arslan, Osman Aşkın Bak ve daha niceleri. Bir milletvekiline karşı AKP grubunun toplu linç girişimi var." 

"KAVGALARIN SEBEBİ"

Oğan, Meclis'te çıkan kavgaların sebebine ilişkin olarak, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan kürsülerde öyle bir nefret dili kullanıyor ki buradaki milletvekilleri de olası bir değişiklikte kabinede nasıl yer alabilirim derdinde. En çok yumruğu ben atarsam, kavgada en önde ben olursam kabinede ben yer alırımın derdinde" dedi. 

Bu yumruğun Türk milletine, Doğu Türkistan'a, Türkmen'e, Karabağ'daki Azerbaycan Türklerine atıldığını savunan Oğan, şunları kaydetti: 

"Sürekli bunların IŞİD'i savunduğunu ve Türkmen'e gerekli desteği bulunmadığını dile getirdiğim için ve genel olarak zaten Başbakan bu nefret dilini sürekli kullandığı için Meclis'te bize karşı bu saldırı yapılmıştır. Ben buradan tabandaki arkadaşlarımıza da çağrıda bulunmak istiyorum. Çünkü tabanımız çok rahatsız AKP'nin linç girişimi infial uyandırmıştır. Herkes soğukkanlılığını korusun. Cumhurbaşkanlığı seçiminde tatilde olan vatandaşlarımız, oy kullanmayı düşünmeyen vatandaşlarımız bir kez daha düşünsün bunlar eline gücü geçirdikçe, IŞİD zihniyetinin daha da kabardığı ve 'ben herşeyi yaparım' zihniyetine geldiklerini buradaki linç girişimiyle bir kez daha gördük." 

Oğan, toplantı sırasında zaman zaman kavga görüntülerinin yer aldığı resimleri de göstererek, "Bu linç girişiminin TBMM'de en üst düzeyde açık bir şekilde kınanması lazım. Meclis Başkanı'ndan tutunuz da sayın Başbakan'ın açık bir şekilde '60 kişi, 60 milletvekili bir milletvekiline nasıl öldürmek kastıyla, bu nefretle nasıl saldırırsınız' demesi lazım. Bunu demeyeceğini biliyoruz. Çünkü ilhamı Başbakan'dan alıyor bunlar, nefret dilini oradan alıyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 20:08

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER