MHP Lideri Bahçeli adeta çileden çıktı!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin oylarının düştüğüne yönelik söylemler ve MHP'nin zorum durumda olduğu yönündeki bazı söylemlere çok sert çıktı. Ağzına geleni sıralayan Bahçeli, bu iddia sahiplerine "Çapulcu" dedi, "Densiz" ve "Denyo" dedi. İşte ayrıntılar...

MHP Lideri Bahçeli adeta çileden çıktı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bugünkü Meclis Grup Toplantısı'nda özellikle MHP'nin oy kaybettiği yönündeki iddialara çok sert ifadelerle yanıt verdi. 

"BİZİ BİLEN BİLİR, BİLMEYEN DE KENDİ BİLİR"

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 54 yıllık bir maziye sahip olduğunu dile getiren MHP Lideri Bahçeli, "Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendi bilir. 54 yıllık bir maziye dayanan siyaset ve dava mücadelemizin hiç kimseye, hiçbir güç ve çıkar lobisine diyet borcu yoktur. Saklayacak, gizleyecek, üzerini örtecek bir açığımız yoktur. Başımızı eğecek, yüzümüzü kızartacak, gözlerimizi kaçıracak bir yanlışımız, bir mahcubiyetimiz, verilemeyecek bir hesabımız da olmamıştır. Neysek oyuz, nasılsak öyle görünürüz, göründüğümüz gibi olacak cesaret ve özgüvene fazlasıyla sahibiz. 
Bazıları bizi hazmedemez, zira bünyeleri helale alışkın değildir" şeklinde konuştu.

"KÖTÜLERİ VE KÖTÜLÜKLERİ UNUTURSAK KANIMIZ KURUSUN"

Türk gençliğinin de MHP'den yana olduğunu belirten Bahçeli şu ifadeleri kullandı: 

"Türkiye bizim yeryüzü cennetimizdir ve sonuna kadar bizden yanadır. Milliyetçi Hareket Partisi’ne zincir vurmak, kement bağlamak, kelepçe takmak hiçbir alçağın, hiçbir ahlaksızın harcı ve haddi değildir. Sürekli körüklenen karalama kampanyalarının, sürekli gündemde tutulan karanlık senaryoların müellif ve müteahhitlerinin, zamanı geldiğinde hem vallahi, hem billahi burunlarından fitil fitil getireceğimizi de herkes bilmelidir. Kötüleri ve kötülükleri unutursak kanımız kurusun. Yok öyle üç kuruşa beş köfte, saman altından su yürütüp saklandıkları deliklerden bağrımıza taş atanların yakasından bizzat büyük Türk milleti tutacaktır. Millet kendi eserine, sevdasından deliye dönmüş Milliyetçi Hareket Partisi’ne duasıyla, desteğiyle, dev gibi iradesiyle sahip çıkacaktır. Hiç kimse boşuna hayal kurmasın, boş yere hesap yapmasın."

"ÇAPULCULAR, DENSİZLER, DENYOLAR"

MHP'nin oy kaybettiği yönündeki iddialara çok sert ifadelerle yanıt verdi. İşte o açıklama: 

"Açık hesap 14 Mayıs 2023 tarihinde sandıkta görülecektir. Partimizin zor durumda olduğunu gün aşırı söyleyen çapulcular vardı. Millet ve vatan uğruna kendi bindiği gemiyi denizin ortasında yakacak kadar kaygıyı ve korkuyu yenmiş bir davanın mensuplarını elinde kibrit kutusuyla tehdit etmeye çalışan densizler ve denyolar vardı. Ağızlarından salyalar aka aka istifa edip gidenlerden bahsediyorlardı. Oyumuzun düştüğünü iddia ediyorlardı. Bir yalana bin yalan ekleyip algı operasyonlarıyla üzerimize geliyorlardı. Türklüğün anayasadan çıkarılmasına hazırlık yapan, PKK’ya mütareke çağrısını silahlara veda kisvesiyle açıklayan, Türkiye’yi zalimlerin kafesine hapsetmek için tertip içinde olan ne kadar kokuşmuş zihniyet sahibi ve ar damarı çatlamış siyasetçi varsa Cumhur İttifakı’nın zayıfladığını, kan kaybettiğini koro halinde söylüyordu. Sanıyorum bunların hepsi Amasya’yı görmüştür. Tahmin ediyorum Amasya’dan ders almışlardır. Herhalde Amasya’daki heybetten küçük dillerini yutmuşlardır. Milliyetçi Hareket Partisi’ne kucak açan onbinlerce vatandaşımızın muazzam coşkusuna cümle alem şahit olmuştur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER