Fındık TBMM'den geri döndü!

FINDIK bugün TBMM gündemine geldi. Milliyetçi Hareket Partisi tarafından verilen ve CHP, HDP ve İyi Parti'nin de altına imza atttığı 'Fındık Meclis Araştırma Komisyonu' önergesi, Meclis Genel Kurulu'nda tartışmaya açıldı. Yapılan konuşmaların ardından oylamaya sunulan önerge, 135 kabul oyuna karşılık AK Partili milletvekillerinin 155 çoğunluk oylarıyla red edildi, Meclis bir anda karıştı.

www.netordu.com
Fındık TBMM'den geri döndü!

Karadeniz Bölgesi'nde çok önemli bir kesimin tek geçim kaynağı olan fındık, bugün TBMM'nin 8'nci Birleşimi 2'nci Oturumu'nda gündeme geldi. Fındık ve fındık üreticilerini çok yakından ilgilendiren bu konuda hazırlanan önergeye CHP, MHP, HPD ve İyi Parti ortak imza attı. 

Yapılan açıklamaların ardından önerge TBMM Genel Kurulu'nda oylamaya sunuldu. 4 siyasi partinin fındık için bir araye gelerek hazırladığı 'Fındık Meclis Araştırma Komisyonu' önergesi 135 kabul oyuna karşılık, AK Partili 155 milletvekilinin çoğunluk oylarıyla red edildi. Meclis'te fındık konusunda red edilen önergeye ilişkin oturum hala devam ediyor. Öte yandan AK Parti Grubu da, fındık ve fındık üreticileriyle ilgili bugüne kadar yaptıklarını bir rapor haline getirerek, aynı konuyu önümüzdeki hafta tekrar gündeme getireceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 17:50

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER