Canikli, Gümrük ve Ticaret Bakanı oldu!

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu 62.Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nde Ak Parti Giresun Milletvekili ve Grup Başkanvekili Nurettin Canikli de, oluşturulacak yeni kabinede bakanlık görevine getirilmesi muhmetel isimlerden biriydi. O tahmin tuttu, ve Başbakan Davutoğlu, Canikli'yi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevine getirdi.

Canikli, Gümrük ve Ticaret Bakanı oldu!
ANKARA - Ak Parti Giresun Milletvekili ve Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, özellikle son bir yıl içerisinde Ak Parti'te en etkin çalışan isimlerden birisiydi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra oluşturulacak 62.Hükümet kabinesine de girmesi muhtemel isimlerden birisi olarak konuşuluyorda. Siyasi kulislerde konuşulanlar bu kez gerçek oldu ve Canikli, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan yeni bakanlar kurulunda Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görev aldı.

"NURETTİN CANİKLİ KİMDİR?"

Nurettin Canikli, 15 Mayıs 1960'da Giresun Alucra'da doğdu. Yeminli Mali Müşavir; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere Sheffield Üniversitesi'nde para-banka-finansman alanında tamamladı. 

Maliye Bakanlığında Maliye Başmüfettişi, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve İstanbul Defterdarı Vekili olarak görev üstlendi. Yeni Şafak gazetesinde ekonomik konularda köşe yazarlığı yaptı. Yeminli mali müşavirlik şirketinin ortağı olarak faaliyette bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu. 22 ve 23. Dönemde Giresun Milletvekili seçildi. 
İngilizce bilen Canikli, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2014, 00:22

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER