TFF 3'üncü Lig 3'üncü Grup ekibi Orduspor 1967, adım adım 2'nci Lig'e doğru yürüyor. 

29'ncu haftada ligin bitimine 6 hafta kala, kendi saha ve seyircisi önünde Mardin 1969 Spor'u konuk edecek olan Ordu temsilcisi, bu karşılaşmadan mutlak 3 puanla çıkmak istiyor. 

2021-2022 futbol sezonunun son haftalarında özellikle tribünlerde seyirci gücüne çok ihtiyaçları olduğunu söyleyen Orduspor 1967 Kulüp Başkanı Savaş Şimşek, "Üçüncü ligde Ordu'yu en iyi seviyede temsil eden bir ekibiz. Ben ve tüm ekip arkadaşlarım, teknik heyetimiz ve futbolcu kardeşlerimizle birlikte varımızla yoğumuzla, canımızla kanımızla, dişimizle tırnağımızla, terimizle göz yaşımızla basamakları birer birer çıkarak bugünlere geldik. Hep birlikte hedefimiz inşallah TFF 2'nci Lig. Oradan Spor Toto 1'inci Lig ve sonrasında her futbol takımının en büyük arzusu olan Süper Lig, bizim için dönüşü olmayan bu yolda son durağımız olacaktır. Ancak her şeyden önce ligin bitimine 6 hafta var ve biz 1 maç eksiğimizle şu anda 50 puanı gördük ve dördüncü sıradayız. Kalan maçlarımızı da 3'er puanla tamamlayarak bir üst lig için kollarımızı sıvamak istiyoruz. Önümüzde 2 Nisan'da kendi sahamızda Mardin maçımız var. 6 Nisan Çarşamba günü de grubun lideri Esenler Erokspor ile karşı karşıya geleceğiz. Ben gönlünü bu takıma vermiş olan tüm taraftarlarımızın özellikle bu süreçte yalnız bırakmamalarını istiyorum. Tribünlerimizi dolduralım, 90 dakika rakiplerimize nefes aldırmayalım ve hep birlikte takımımızı hakettiği yere çıkaralım. Tekrar belirtmem gerekirse, bizi seven herkesi 2 Nisan'da Mardin 1969 Spor karşılaşmasına davet ediyorum. Ben takımımızın hakettiği yere geleceğine gönülden inanıyorum. Herkesin de aynı inançta olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.    

2 Nisan Cumartesi günü saat 14:00'te Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanacak olan müsabakayı, Ömer Şivka, Göker Erel ve Rüştü Muhammed Orcan hakem üçlüsü yönetecek. 28 haftada 15 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet yüzü gören Orduspor 1967, artı 21 averaj ve 50 puanla ligin dördüncü sırasında yer alıyor.

Editör: TE Bilisim