Türkiye genelinde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına karşı yapılan operasyonlar sürüyor. 15 Temmuz 2016 yılından itibaren bitmek tükenmek bilmeyen operasyonlara yeni bir halka daha eklendi. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, terör örgütü FETÖ ve örgüt mensuplarına karşı düzenlenen operasyonlara ilişkin yaptığı açıklamada "62 ilde FETÖ tarafından devletin farklı kademelerine yerleştirilmesi planlanan şahıslara yönelik düzenlenen 'KISKAÇ-15' operasyonlarında 544 şüpheli yakalandı" ifadelerini kullandı.

KARADENİZ BÖLGESİ'NDE BAYBURT HARİÇ 17 İLDE OPERASYON 

Operasyonlar Karadeniz Bölgesi'nde sadece Bayburt hariç tüm illerde gerçekleştirildi. İçlerinde Ordu'nun da bulunduğu operasyonlar Amasya, Artvin, Bartın, Bolu, Çorum, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon ve Zonguldak'da gerçekleştirildi.  

HSK'da kuralar çekildi!  Ordu'ya kimler atandı? HSK'da kuralar çekildi! Ordu'ya kimler atandı?

Karadeniz haricinde ise Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çankırı, Çanakkale, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Isparta, Kars, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Niğde, Sivas, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Aksaray, Karaman, Batman, Ardahan, Iğdır, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Gaziantep, Tekirdağ, Sakarya ve Kırıkkale'de düğmelere basıldı.

140524 1C

Operasyonların Cumhuriyet başsavcılıkları, MİT Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ve KOM Başkanlığı ile TEM Daire Başkanlığı'nın koordinesinde daha önce belirlenen adreslere il emniyet müdürlüklerine bağlı ekipler tarafından yapıldığını açıklayan Bakan Yerlikaya, toplam 544 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

140524 1D

Bakan Yerlikaya, "Örgüt sorumlularının talimatıyla kamu kurumlarına giriş sınavlarına yönlendirildikleri, bu sınavlara başvuran örgüt üyelerinin, örgüte bağlılıkları çeşitli şekillerde kodlanarak, bu kodlamada bulunan şahısların sınavı kazanmalarının amaçlandığı, şüphelilerin bir kısmının örgütün kriptolu haberleşme programı olan ByLock kullanıcısı oldukları ve Bylock içeriklerinde isimlerinin geçtiği ve ankesörlü telefonlarla irtibat kurdukları tespit edildi. Cumhuriyet Başsavcılıklarımızı, MİT Başkanlığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi