İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonuyla İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, "Çevrim içi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi" ile ilgili siberk operasyon başlattı. 

"TELEGRAM'I KULLANDIKLARI TESPİT EDİLDİ"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonların "Çevrim içi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile mücadele kapsamında çocuklara ait müstehcen ürünleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanma suçlarının önlenmesine yönelik" gerçekleştirildiğini belirterek "Telegram isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden grup kurularak çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu ve çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirildiği tespit edildi. Operasyon kapsamında 50 şüpheli yakalandı. Tabanca ve çok sayıda dijital materyale el kondu. Operasyonu gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum. En hassas olduğumuz konuların başında çocuklarımızı korumak geliyor. Kara Vatan'da olduğu gibi Siber Vatan'da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında" ifadelerini kullandı.

"OPERASYON YAPILAN 48 İL ARASINDA ORDU'DA BULUNUYOR"

48 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyon yapılan iller arasında Ordu'da bulunuyor. Karadeniz Bölgesi'nde Ordu'nun yanı sıra Samsun, Tokat, Amasya, Bartın, Çorum, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak da yer alıyor. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyon yapılan diğer illeri ise İstanbul başta olmak üzere Adana, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep,  Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Osmaniye, Sakarya, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Van ve  Zonguldak olarak açıkladı. 

MHP'li milletvekilinden CHP'li Başkan'a ziyaret MHP'li milletvekilinden CHP'li Başkan'a ziyaret

Editör: Haber Merkezi