Gazeteci ve Ordugazete.com'un sahibi Nuh Kırca, bir süredir Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altında tutulan babası İbrahim Kırca'yı kaybetti. Kırca'nın cenazesi Saraycık Mahallesi'nde toprağa verildi.

Yakalandığı göğüs hastalığı nedeniyle İnterstisyel Akciğer Hastalığı teşhisi konulan ve Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altındayken bir süre önce yoğun bakım servisine kaldırılan İbrahim Kırca, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşama veda etti. 

91 yaşında vefat eden İbrahim Kırca Altınordu İlçesi Saraycık Mahallesi’nde toprağa verildi. İbrahim Kırca için ilk olarak evinde helallik alındı. Cenaze törenine MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe ve Başkan Yardımcıları Bahadır Baş, Hüseyin Akdeniz, MHP İl Başkanı Mehmet Özçelik, CHP İl Başkanı Bülent Akpınar, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Karlıbel, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Mehmet Demirbaş, Altınordu Belediyesi Basın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Onur Yılmaz, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın ve çok sayıda sevenleri katıldı.

Cenazeye Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı -Büyükelçi Yavuz Selim Kıran, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler çelenk gönderdi.

Bayram boyunca Karadeniz'de sağanak yağış bekleniyor Bayram boyunca Karadeniz'de sağanak yağış bekleniyor

Cenaze namazı öğle vakti Saraycık Merkez Camiinde kılındı. İmam Ali Kırca’nın kıldırdığı namaz sonrası İbrahim Kırca aile mezarlığında defnedildi. 

Netordu.com olarak, Ordugazete.com'un İmtiyaz Sahibi Gazeteci Nuh Kırca'nın babası İbrahim Kırca'ya Allah'tan rahmet ve mağfiret, başta meslektaşımız Nuh Kırca olmak üzere ailesi, dost ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.  

Editör: Haber Merkezi