İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu madde imal eden ve satan "zehir tacirlerine" yönelik 48 ilde düzenlenen Narkogüç-38 Operasyonu'nda, 6 ton 391 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiğini, 391 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, uyuşturucu madde imal eden ve satan "zehir tacirlerine" yönelik 48 ilde gerçekleştirilen "Narkogüç-38" operasyonunun başarıyla tamamlandığı bilgisini verdi.

Operasyonda 420 ekip, 963 personel ve 16 narkotik dedektör köpeğin görev aldığını belirten Yerlikaya, 391 kişinin yakalandığı operasyonda, 6 ton 112 kilogram esrar, 215 kilogram metamfetamin, 64 kilogram skunk, 1 uzun namlulu tüfek ile 11 ruhsatsız tabanca ele geçirildiğini aktardı.

Bakan Yerlikaya, şunları kaydetti:

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Bizden kaçamayacaklar. Hepsini adalete teslim etmeye kararlıyız. Operasyonu gerçekleştiren il emniyet müdürlüklerimizin narkotik suçlarla mücadele şube müdürlüklerindeki kahraman polislerimizi, 6. Hudut Komutanlığındaki kahraman askerlerimizi ve kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Gözlerinizden öpüyorum. Allah ayaklarınıza taş değdirmesin. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecektir."

  • KARADENİZ BÖLGESİ'NDEKİ OPERASYON

Bakan Yerlikaya'nın açıkladığı operasyon noktalarında Karadeniz Bölgesi'nden 7 il yer alıyor. İçlerinde Ordu'nun da yer aldığı operasyonların Karadeniz ayağı Trabzon, Samsun, Amasya, Düzce, Kastamonu ve Zonguldak'ta yapıldı. 

İşte Ordu'daki FETÖ/PDY operasyonlarının ayrıntıları! İşte Ordu'daki FETÖ/PDY operasyonlarının ayrıntıları!

Öte yandan operasyon noktalarından biri olan Ordu ayağının detayları ise paylaşılmadı.

OPERASYON YAPILAN DİĞER İLLER

Öte yandan operasyon gerçekleştirilen diğer iller ise İzmir, Tekirdağ, Gaziantep, Sakarya, Ankara, Konya, İstanbul, Adana, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kocaeli, Osmaniye, Kırıkkale, Antalya, Şanlıurfa, Elazığ, Mersin, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Kayseri, Manisa, Van, Bitlis, Erzurum, Aksaray, Batman, Malatya, Bilecik, Yalova, Aydın, Denizli, Van, Kırşehir, Sivas, Muğla, Hakkari ve Edirne olarak açıklandı. 

GEÇTİĞİMİZ GÜNLENRDE DE ORDU'DA KAÇAK AKARYAKIT OPERASYONU YAPILMIŞTI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, geçtiğimiz günlerde de içlerinde Ordu ve Samsun'un da bulunduğu 46 ilde 'Çengel-3' operasyonu düzenlendiğini açıklamış piyasa değeri toplamda 38 milyon TL'lik 1 milyon litre kaçak akaryakıt operasyonu düzenlendiğini açıklamıştı. Bu operasyonlarda 278 adrese eş zamanlı baskın yapılmış, 91 şahsa adli, 43 şahsa idari işlem ile 20 milyon 825 bin 351 TL'lik de para cezası kesilmişti. 

Editör: Haber Merkezi