İçişleri Bakanlığı polis ve jandarma bölgelerinde zehir taciri ve sokak satıcılarına yönelik toplam 20 ilde NARKOGÜÇ-44 Operasyonu düzenledi. Operasyon düzenlenen iller arasında Ordu'da var.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, içlerinde Ordu'nun da bulunduğu operasyon yapılan diğer illeri Samsun, İstanbul, Ankara, Antalya, Kocaeli, Hakkari, Malatya, Batman, Elazığ, Siirt, Van, Diyarbakır, Aydın, Kahramanmaraş, Adana, Edirne, Tekirdağ, Isparta ve Kırıkkale olarak açıkladı.

ORDU'DA 6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Operasyonlarda toplam 741 kilogram uyuşturucu madde ele geçirilirken toplam 163 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı. Operasyonun Ordu'daki ayağı ise jandarma sorumluluk bölgesinde gerçekleştirildi. Ordu İl Jandarma Komutanlığı'nca yapılan baskınlarda uyuşturucu maddeleri arasında uyarıcı (stimülan) olarak da adlandırılan sinir sistemindeki hücreleri uyararak etki gösteren ve bağımlılık yapıcı madde olan metamfetamin, esrar ve skunk ele geçirildi. 6 sokak satıcısı yakalanarak gözaltına alındı. 

CHP Lideri Özel'den 'fındık taban fiyatı' açıklaması CHP Lideri Özel'den 'fındık taban fiyatı' açıklaması

Operasyon yapılan diğer iller Antalya ve Aydın'da 33'e sokak satıcısı, Isparta 21, Kahramanmaraş 18, Tekirdağ ve Malatya 9'ar, İstanbul 7, Kocaeli, Adana ve Ankara'da 3'er, Samsun, Elazığ, Hakkari, Batman, Diyarbakır ve Edirne'de 2'şer ve Siirt'te ise 1 kişi gözaltına alındı.

BAKAN YERLİKAYA'DAN GÜVENLİK GÜÇLERİNE TEŞEKKÜR

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi ve kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek" açıklamasını yaptı.

Editör: Haber Merkezi