AK Parti, 7 Ocak'ta İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ilk toplantıda 26 ilin belediye başkan adaylarını açıklamıştı. Bugün de  Ankara'da ATO Congresium'da ikinci aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17'si büyükşehir olmak üzere 48 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının satır aralarında en önemli ise özellikle Ordu'nun da merakla beklediği ilçe adayları konusuna açıklık getirdi: "Cumhur İttifakı'ndaki ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi adaylarını destekleceğimiz 7 vilayetimiz dışındaki tüm büyükşehir ve il belediye başkan adaylarımızı ilan etmiş oluyoruz. Önümüzdeki Cumartesi gününden itibaren İstanbul'dan başlayarak ilçe adaylarımızın tanıtımını da yapacağız. Kimi şehirlerimize bizzat giderek, kimi şehirlerimize genel başkan yardımcılarımızı göndererek ilçe adaylarının tanıtımını da kısa sürede tamamlayacağız. Hedefimiz AK Parti ve Cumhur İttifakı'nda olan belediyeleri tekrar ezici oranlarla kazanma yanında, muhalefetin elindeki şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tanıştırmaktır. Bunun için milletimizin her adımında, her anında hep yanında olacak tüm gönlü ve zihniyle kendini şehirlerine adayacak belediye başkanlarıyla seçimlere hazırlanıyoruz. İnşallah 30 Ocak'ta da seçim beyannamemizi milletimizin takdirine sunacağız" ifadelerini kullandı. 

AK Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ikinci dönemi için mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler olmuştu. 

180124_4e_ak_parti

Bunun yanı sıra AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum olmuştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Keçiören mevcut Belediye Başkanı Turgut Altınok oldu.

180124_4b_ak_parti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise yeniden Fatma Şahin oldu. 

Kaza kurbanı genç doktor son yolculuğuna uğurlandı Kaza kurbanı genç doktor son yolculuğuna uğurlandı

TRABZON'DA ADAY DEĞİŞTİ

AK Parti Trabzon'da ise isim değişikliğine gitti. Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nun yerine AK Parti'nin yeni Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise mevcut Ortahisar Belediye Başkanı olan Ahmet Metin Genç oldu. 

180124_4c_ak_parti

Editör: Haber Merkezi